09 листопадаа 2016
Федеральний державний казенний заклад “Військова частина 55056” (Москва, Російська Федерація) наприкінці жовтня уклав угоду з ЗАТ “Борисфен” на закупівлю допоміжного газотурбінного двигуна АІ-450МС для літака Ан-148 вартістю 39,9 млн. російський рублів. Про це повідомляється на порталі єдиної інформаційної системі у сфері закупівель Російської Федерації.
За нинішнім курсом Національного банку України вартість угоди становить 16,01 млн. грн. Заявка ЗАТ “Борисфен” на участь в електронному аукціоні була єдиною.
“Військова частина 55056” фактично є господарчою базою Федеральної служби безпеки Росії і ця ж інформація вказана в документації, що покупцем виступає ФСБ в особі в/ч 55056.
Також в квітні поточного року ЗАТ “Борисфен” отримало замовлення від “Спеціального льотного загону “Росія” Управління справами президента Російської Федерації вартістю 6,89 млн. російських рублів (близько 2,78 млн. грн.). Компанія мала збільшити ресурсні показники авіадвигунів АИ-25 і в серпні отримала на рахунки обумовлені кошти.
“Спеціальний льотний загін “Росія” займається авіаперевезеннями президента Росії та інших вищих посадових осіб держави.
Двигун АІ-450МС та АИ-25 виготовляє та обслуговує ПАТ “Мотор Січ”, яке контролює народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв (раніше Партія регіонів, нині “Воля народу”).
Російським ЗАТ “Борисфен” володіє ще одне російське ТОВ “Лосиний острів” (90%) та ПАТ “Мотор Січ”. Гендиректором “Борисфену” є Петро Кононенко, член наглядової ради “Мотор Січі” та директор представництва заводу в Москві.
Саме Кононенко (20%) з Богуслаєвим (80%) володіють ТОВ “Лосиний острів”.
Свою 80% частку у фірмі “Лосиний острів” Богуслаєв вказав у електронній декларації за 2015 рік, яку подав з тижневим запізненням. Також він вказав себе кінцевим бенефіціаром ЗАТ “Борисфен”. Окрім цього Богуслаєв задекларував дивіденди від “Мотор Січі” в розмірі 7,6 млн. грн.
Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя”, в минулому році аналогічні підряди отримувало безпосередньо ПАТ “Мотор Січ” та державне підприємство ”Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” імені академіка О.Г.Івченко”. Тоді в “Мотор Січі” підтвердили ці факти, однак заявили про отримання відповідних підрядів ще до введення санкцій, а також відношення техніки виключно до цивільної авіації, а не військової.
Нагадаємо, У 2014 році Україна ввела заборону постачання в Російську Федерацію продукції військового і подвійного призначення. Також введено особисті санкції для низки осіб і компаній. Серед них “Борисфен-Авіа”, в якому 15% частка належить ТОВ “Лосиний острів” Богуслаєва, 14% – ПАТ “Мотор Січ” та 10% машинобудівному конструкторському “Прогрес” імені академіка О.Г.Івченко”. Директором “Борисфен-Авіа” також є Петро Кононенко.
Аргументом до введення санкції проти “Борисфен-Авіа” стало створення потенційної загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяння терористичній діяльності що може призвести до окупації території України.