20 Грудня 2016
Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 6 грудня скасував постанову слідчої СУ ГУНП в Запорізькій області про закриття кримінального провадження щодо пошкодження майна Запорізької АЕС.
Згідно матеріалів справи, ВП “Запорізька АЕС” у 2007 році передав в оренду ТОВ “Буденергомонтаж” об’єкти бетонного заводу. Так, фірма отримала: градирню; склад хімдобавок; склад вапна; приміщення для виготовлення неопербетону та навіс для розвантаження цементу.
Вказане майно перебувало у “Буденергомонтажу” до 2010 року, тобто до розірвання відносин у зв’язку із заборгованістю фірми перед атомниками. Вже після цього, керівництво “ЗАЕС” виявило невказані у справі пошкодження цього майна і звернулось із відповідною заявою до міліції, яка відкрила у 2011 році кримінальне провадження.
Під час допиту працівники “ЗАЕС” пояснили, що інвентаризація в період з 2003 по 2011 роки фактично не проводилась, акти обстеження складались станом на 2011 рік, частина споруд передавалась в користування “Буденергомонтажу” як незавершене будівництво, в результаті чого саме підприємство частково встановлювало необхідне обладнання з метою налагодження технічного процесу по виготовленню бетону, яке в подальшому і демонтувало. Фірма сплачувала оренду до 2009 року, після чого виникла заборгованість, яка була погашена.
На підставі цих доказів, з урахуванням відсутності актів обстеження, неможливості встановити технічний стан об’єктів під час підписання угод про розрахунки, а також у зв’язку з ненаданням адміністрацією АЕС інформації про спричинені збитки підприємству, слідча у березні 2016 року винесла постанову про закриття провадження.
Однак представники “ЗАЕС” звернулися до суду із скаргою на дії слідчої, яку і було задоволено. Так, в ухвалі вказувалось, що слідча не надала оцінку показанням невказаної у справі особи щодо демонтажу приміщень “ЗАЕС”; не усунуті суперечності щодо встановлених обставин на час порушення кримінальної справи та прийняття оскаржуваної постанови про закриття кримінального провадження; не проведено слідчих та процесуальних дій для встановлення розміру заподіяної шкоди; не встановлені та не допитані особи, які брали участь у демонтажі обладнання; не надано оцінку зібраним доказам кожному окремо та у їх сукупності, слідчий обмежився лише відображенням даних щодо укладення угод та показань допитаних свідків без надання їм оцінки.
Таким чином, суд скасував постанову про закриття кримінального провадження, а матеріали повернув для продовження досудового розслідування.
ТОВ “Буденергомонтаж” належало ВАТ “Енергодарбуд” та ТОВ ВКФ “СІС-союз”, директором був Володимир Сірко. Він же власник “СІС-союз”. Сірко раніше відомий як керівник місцевої організації “Партії регіонів”. Після початку АТО був одним із спонсорів Самооборони, також допомагав військовим. Разом з ним допомагає армії його партнер по “Буденергомонтаж ЛТД” Олександр Шидловський (він був керівником “Енергодарбуду”, яке вже припинило діяльність).
“Буденергомонтаж” з жовтня 2014 року знаходиться у стані припинення. Директора цієї фірми у 2011 році підозрювали у незаконному заволодінні 887 тис. грн. при виконанні підряду від Запорізької облдержадміністрації , проте постанову про відкриття кримінальної справи скасували, у зв’язку з недостатністю підстав для її винесення. Директором фірмі тоді був також Володимир Сірко.
Tеги | Енергодар