Бугріма повністю виправдали по справі отримання хабарів від ремонтників ліфтів

03 Травня 2017

Жовтневий районний суд вироком від 26 квітня визнав невинуватим колишнього директора МКП “Основаніє” Сергія Бугріма та виправдав за недоведеністю ним вчинення кримінального правопорушення у справі щодо отримання хабарів за безперешкодне перерахування коштів за виконані роботи ПП “Вира XXI” та ТОВ “КП Ліфт”

Згідно з матеріалами справи, МКП “Основаніє” та ПП “Вира XXI” у грудні 2012 року уклали угоду технічного обслуговування/ремонту ліфтів та диспетчерських систем. Через декілька місяців вони уклали аналогічну угоду вже строком до грудня 2013 року.

Окрім цього, “Основаніє” тоді ж уклало подібну угоду ще й з ТОВ “КП Ліфт”.

Однак, слідство з’ясувало, що директор МКП “Основаніє” Сергій Бугрім вимагав хабар з обох фірм за безперешкодне перерахування коштів за виконані роботи. Так, в період з січня 2013 (з перервою від вересня) по січень 2014 року він отримував від “Вира XXI” 10% від перерахованих фірмі коштів, що у сумі склало 325 тис. грн. Директор ТОВ “КП Ліфт”, у свою чергу, в період з січня 2013 по серпень 2013 року передав Бугріму 172 тис. грн.

У жовтні ж 2013 року директор “Вира XXI”, не маючи більше грошей для передачі хабарів, звернулась до поліції із заявою про неправомірні дії Бугріма. Там вона отримала мічені 35 тис грн, і у січні 2014 року передала йому їх як хабар у службовому кабінеті. Після цього, Бугріма затримали і провели обшук у кабінеті, у шухляді ж знайшли мічені гроші.

Під час судового розгляду справи захисники Сергія Бугріма вказували, що у нього з директором “Вира XXI” тоді були натягнуті відносини через реформу комунального підприємства. Мешканці були не задоволені роботою підрядників, тому планувалося створити для таких робіт окрему міську організацію, що зменшило б, зокрема, прибутки “Вира XXI”. Директор неодноразово приходила до Бугріма в кабінет, і вони розмовляли на підвищених тонах. Вже у 2014 році вона з’явилась без запрошення та у кінці розмови залишила платіжки, потім, як виявилося, в них були мічені гроші. Бугрім ніколи не вимагав коштів ані у директора ТОВ “КП Ліфт”, ані у “Вира XXI”.

Однак суд вказав, що слідів від мічених коштів на руках Бугріма не виявили. Більше того, мітку, передачу коштів і долучення до цього процесу директора “Вира XXI” розпочали без відповідної постанови прокурора. На наданому слідчими відео щодо фіксування злочину відсутні слова про намагання передати кошти Бугріму за вчинення певних дій, окрім цього, грошей не видно, оскільки він бере купу згорнутих паперів. Зміст самої розмови свідчить про провокацію вчинення злочину Бугрімом, оскільки він спочатку відмовляється від грошей, однак директор фірми продовжує його вмовляти і сама дістає згорнуті папери. Окрім цього, директор “Вира XXI” вказувала, що за власною ініціативою у січні 2014 року приїхала до Бугріма для передачі коштів. Слідство ж не надало суду будь-яких доказів (спілкування по телефону, пояснення свідків та інше) щодо спілкування протягом 2013-2014 рр. Бугріма та директора фірми відносно передачі коштів. До того ж, самі потерпілі вказували слідству, що після припинення передачі хабарів, надходження грошей за виконані роботи на їх рахунки не припинилися.

Тож суд визнав Сергія Бугріма невинуватим, а також відмовив директорам у стягненні завданої матеріальної шкоди – 268 тис. грн та 480 тис. грн.

Влітку 2015 року Жовтневий районний суд по цій справі вже визнавав Бугріма винним в одному епізоді – отримання хабаря у січні 2014 року, оскільки по всім іншим епізодам доказами слугували лише показання директорів фірм. Тож Бугрім отримав рік умовного терміну. Однак, згодом апеляція відправила справу на новий розгляд, оскільки попередній суд, зокрема, не оцінив докази обвинувачення з точки зору законності та допустимості, а просто перерахував їх у вироці.

ТОВ “КП Ліфт” належить Олександру Пархомчуку, Миколі Ахінько, Юрію Дідюку та Лідії Красницькій.

ПП “Вира ХХІ” належить Володимиру Косякову, з 2014 року фірма знаходиться у стані припинення. Раніше директором фірми була Ірина Ляшенко.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023