Суд повернув прокуратурі обвинувальний акт щодо розтрати мільйона селищним головою через порушення підслідності: поліція замість НАБУ

12 Липня 2017

Комунарський районний суд ухвалою від 22 червня повернув прокуратурі обвинуальний акт стосовно розкрадань Комишуваським селищним головою Олександром Літвіновим, через помилкову підслідність справи.

Згідно з матеріалами справи, голова Комишуваської селищної ради та три її бухгалтери у 2013 році розробили схему з розкрадання грошей.

Так, вона полягала у перерахуванні через інтернет-банк невикористаних коштів загального фонду місцевого бюджету під виглядом зарплати з казначейських рахунків на рахунок селищної ради, а вже звідти – на картки вказаних бухгалтерів та чоловіка однієї з них (його карткою користувалася сама бухгалтер). У подальшому, ці кошти знімались з банкоматів та передавались селищному голові, який розподіляв їх між учасниками на власний розсуд. При цьому, картка власне голови у схемі не була задіяна – з метою конспірації та відведення від себе підозр з боку контрольних органів. Самі кошти перераховувались на підставі платіжних доручень, які за попередньою домовленістю складала головний бухгалтер, а голова та ще один бухгалтер підписували.

У такий спосіб вказані особи впродовж 2013-2015 рр. привласнили державні кошти на загальну суму 1,1 млн грн. Зважаючи на це, у квітні 2016 року поліція відкрила кримінальне провадження № 12016080310000505, а прокуратура згодом звернулася до суду з обвинувальним актом.

Однак суд став на сторону захисту, і повернув цей акт прокурору, оскільки при розслідуванні провадження порушили правила підслідності. Вказувалося, що досудове слідство мало здійснювати Національне антикорупційне бюро України, а процесуальне керівництво – Спеціалізована антикорупційна прокуратура України, оскільки розміри завданої шкоди підпадають під поле їх діяльності. З огляду на це добуті по справі докази вважаться недопустимими. Окрім цього, сам обвинувальний акт не містить відомостей щодо виникнення злочинного умислу (місце, час, дата), обставин за яких голова розповів учасникам про схеми та запропонував долучитися, відомості щодо ролей та розподілення коштів між учасниками. Крім того, у реєстрі матеріалів досудового розслідування (невід’ємний додаток до обвинувального акту) відсутня дата надходження заяви; повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин щодо вчинення злочину; прізвище, ім’я, по-батькові заявника; час проведення більшості процесуальних дій; відомості про складення обвинувального акту.

Олександр Літвінов – це колишній голова Комишуваської селищної ради, який обирався на посаду у 2010 році від “Партії регіонів”.

Разом з ним депутатом цієї ради від “Партії регіонів” тоді стала й ще один фігурант описаної справи – Оксана Мащенко – тодішній – головний бухгалтер Комишуваської селищної ради.

Іншими двома бухгалтерами по цій справі є Любов Малиш та Тетяна Кошель.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Оріхів

НАШІ ГРОШІ

01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023
22.11.2023