Спільника в схемі купівлі медиками дорогого рентгену оштрафували в обмін на викривальні покази

21 листопадаа 2018

Орджонікідзевський районний суд вироком від 14 листопада затвердив штраф за угодою про визнання винуватості директора ТОВ “Медсервісгруп” Андрія Забережного за розіграш тендеру від лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги.

Згідно з матеріалами справи, директор ТОВ “Медсервісгруп” Андрій Забережний у 2016 році погодився на пропозицію в.о. головного лікаря КУ “Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги” Андрія Поповича та голови тендерного комітету Департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради Катерини Моїсеєвої щодо розіграшу тендеру на закупівлю рентген апарату пересувного. За узгодженими умовами тендер мав виграти ФОП Лещенко Владислав Олександрович, а директор “Медсервісгруп” взамін отримував обіцянку від головлікаря та голови тендерного комітету щодо сприяння у обранні його переможцем у інших тендерах.

Для цього медико-технічні вимоги тендерної документації розробили під характеристики рентгену від вказаного ФОП, який є єдиним його постачальником до України (рентген 12L7 “ARMAN-2”, виробництва АТ “Актюбрентген” (Республіка Казахстан). Також з учасниками попередньо узгодили тендерну ціну: з “Медсервісгруп” – 345 тис. грн, а підприємцем – 343 тис. грн.

При цьому, директор, ТОВ “Медсервісгруп” усвідомлював, що середня вартість такого апарату складає 261 тис. грн, також фірма не мала вказаного рентгену та дозволу на його використання.

Всупереч цьому, тендер за вказаною схемою провели у грудні 2016 року. Переможець ФОП Лещенко Владислав Олександрович надалі отримав гроші та за актами поставив рентген.

Тож, слідчі відкрили кримінальне провадження за ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) та наприкінці жовтня 2018 року передали відповідний обвинувальний акт стосовно директора ТОВ “Медсервісгруп” до суду.

Вже під час першого засідання, до суду надійшла угода про визнання винуватості. Відповідно до неї, директор ТОВ “Медсервісгруп” Андрій Забережний визнав свою вину та надавав викривальні покази про вчинення злочину іншими особами (в.о. головного лікаря та голови тендерного комітету), за це отримував узгоджений штраф – 6,8 тис. грн.

Суд цю угоду затвердив, зокрема, оскільки злочин невеликої тяжкості, обвинувачений вчинив його вперше, має на утриманні трьох дітей.

Київське ТОВ “Медсервісгруп” належить киянам Андрію Коломойцю та Андрію Забережному. Останній був співзасновником компаній з групи “Емансіс” Зази Берадзе, родича колишнього заступника голови Державного управління справами Георгія Берадзе, який у 2014 році встиг побувати першим заступником голови Державної фінансової інспекції і у жовтні якого “люстрували”.

ТОВ “Медсервісгруп” отримувала замовлення в Запоріжжі ще до вищевказаного тендеру: у 2015 році розігрувала тендер на придбання рентгенівської діагностичної системи вартістю 3,45 млн грн для цієї ж лікарні. Тоді єдиним конкурентом “Медсервісгруп” було пов’язане з ним через ТОВ “Емансіс” дніпровське ТОВ “Трімм”.

Директором Департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради з листопада 2016 року є Вікторія Ушакова. Вона ж підписувала вказаний договір.

Стосовно Андрія Поповича (цього місяця звільнився з посади) та Катерини Моїсеєвої суд розглядає справу окремо, 4 грудня призначено підготовче засідання. Прокуратура звинувачує їх за ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Справ стосовно ФОП Лещенко Владислав Олександрович у судовому реєстрі знайти не вдалося.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023