Після втечі підслідного від НАБУ, суд відмовився взяти його під варту – бо формально підозра не вручена

01 листопадаа 2019

Національне антикорупційне бюро не змогло вручити підозру колишньому директору Трудівського кар`єроуправління Андрію Буславу, бо той під приводом виклику адвоката, втік від детективів. Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 22 жовтня.

Згідно з матеріалами справи, директор Трудівського кар`єроуправління ДП “Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України” Андрій Буслав у 2013 році змовився з директором ТОВ “Донбас-фруі” для розтрати щебеневої продукції (Трудівського кар`єроуправління знаходить в с. Трудове Більмацького району Запорізької області).

Так, для створення видимості законності господарських операцій та запобіганню викриття злочину, сторони уклали договір на постачання щебню та відсіву загальною вартістю 14,1 млн грн. Розрахунки за товар мали здійснюватися у вигляді 100% попередньої передоплати.

Надалі ж ТОВ “Донбас-фруі” підігнала орендовані вагони, а директор кар`єроуправління, знаючи, що фірма не буде сплачувати за продукцію, надав вказівку своїм підлеглим відвантажити щебеневу продукцію. Так, фірма заволоділа 19,7 тонн товару вартістю 1,3 млн грн.

Потім цю щебеневу продукцію продали ТОВ “ААА” (Російська Федерація), а отримані кошти директор ТОВ “Донбас-фруі” використала на власний розсуд.

З огляду на це, слідчі у вересні 2014 року відкрили кримінальне провадження № 42014080400000012  та клопотали у суді про взяття під варту колишнього директора Трудівського кар`єроуправління Андрія Буслава.

Своє клопотання детектив обґрунтував тим, що Андрію Буславі у серпні 2019 року на літній терасі ресторану “Саквояж” у Запоріжжі намагалися повідомити про підозру, однак останній під приводом дзвінку адвокату, відійшов від детективів та самовільно залишив місце проведення процесуальної дії. При спробі наздогнати його детективом, Буслав почав тікати. Таким чином він фактично відмовився від вручення повідомлення про підозру, однак НАБУ додатково надіслало повідомлення та повістку за місцем його проживання та передало повідомлення голові квартального комітету. Також через Viber йому надіслали клопотання про обрання запобіжного заходу та повістку про виклик до НАБУ. Окрім цього, у день вручення повідомлення про підозру він залишив територію України та відправився у Німеччину. Зараз перебуває у Канаді. Постановою детектива НАБУ його оголошено у міжнародний розшук, а матеріали спрямовані до Робочого апарату Українського бюро Інтерполу для організації розшуку підозрюваного з використанням каналів та можливостей Інтерполу. Прокурор також додала, що для оголошення його у розшук Інтерполом потрібна ухвала про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Втім, суд не задовольнив клопотання про тримання під вартою Андрія Буслава. Так, у матеріалах клопотання не міститься жодного підтвердження щодо вручення йому повідомлення про підозру. Також у цій ситуації не має значення сам факт про вжиття заходів для вручення повідомлення про підозру, оскільки це важливо якщо місцезнаходження особи не встановлено. Водночас, сторона обвинувачення сама вказала, що є підстави вважати, що Андрій Буслав знаходиться у Канаді, оскільки він звертався в українське консульство стосовно підтвердження дійсності його водійського посвідчення. Зрештою , скільки вказану особу не повідомили належно про підозру, до нього не можна обрати жодного запобіжного заходу. Окрім цього, Андрія Буслава не оголосили й у міжнародний розшук, оскільки міжнародний розшук здійснюється не за постановою детектива, а МОКП Інтерпол. Підставою для міжнародного розшуку є запит правоохоронного органу, надісланий до Національного центрального бюро Інтерполу. Зараз інформації щодо розшуку Андрія Буслава Інтерполом немає.

Донецьке ТОВ “Донбас-фруі” належить Феріді Ібрагимовій.

Андрій Буслав ще у березні 2019 року подавав декларацію начальника виробничого підрозділу “Трудівський кар`єр” філії “Центр управління промисловістю” АТ “Укрзалізниця” (нова назва вказаного в ухвалі підприємства). Водночас, у новині НАБУ від серпня 2019 року вказується, що Андрій Буслав вже ексдиректор.

У НАБУ про підозру Андрію Буславу вказували на початку серпня (без згадки про втечу). Також зазначалося, що підслідність вказаного провадження за НАБУ визначили у 2018 році.

 

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Куйбишеве

НАШІ ГРОШІ

04.10.2023
03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023