Департамент благоустрою відмовився від посіву газонів, що мали робити комунальники на субпідряді приватної фірми

18 Грудня 2019

Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради 16 грудня скасував тендер на відновлення газонів по місту через відсутність потреби у закупівлі. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.

За тендером мали б, зокрема, розпушити ґрунт мотоблоком, підготувати його для влаштування партерного та звичайного газонів вручну без внесення рослинної землі, виконати полив зелених насаджень зi шлангу поливально-мийної машини (5 разів).

Учасниками тендеру були ТОВ “Мегапроект інвест” (вартість пропозиції 1,26 млн грн), ТОВ “Топ енерджи груп” (1,31 млн грн) та ТОВ “Юні строй” (1,32 млн грн).

Тендерний комітет пропозицію ТОВ “Мегапроект інвест” відхилив, оскільки фірма не подала документи про працівників та обладнання, забезпечення тендерної документації, довідку про досвід виконання робіт.

Надалі замовник перевірив пропозицію ТОВ “Топ енерджи груп” та навіть заявив про намір укласти договір, але згодом скасував тендер “у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі роботи”.

Варто додати, ТОВ “Мегапроект інвест” виступало проти обрання “Топ енерджи груп” переможцем, оскільки у субпідрядниках останнього було КРБП “Зеленбуд”. Це комунальне підприємство підпорядковується Департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради, яке і проводило торги. Крім того, ТОВ “Топ енерджи груп” нещодавно перемагало у торгах від “Зеленбуд”.

Однак Департамент відмовив у задоволенні цієї вимоги про усунення порушення, оскільки, відповідно до закону, участь у тендерах закрита лише для учасників, які пов’язані між собою, з членом тендерного комітету або уповноваженою особою замовника, а не із самим замовником. Окрім цього, пов’язаною особою є особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється таким учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі.

Після цього ТОВ “Мегапроект інвест” звернулося зі скаргою до АМКУ, але отримало відмову. Так, фірма вказувала, що “Топ енерджи груп” не подало інформацію про працівників “Зеленбуд”. Але антимонопольники вказали, що вимогами тендеру подання таких документів не передбачалося. Також ТОВ “Мегапроект інвест” мало низку претензій до документації “Топ енерджи груп”, але АМКУ їх спростував (відсутність оригіналів документів, підписів, печатки, відсутність протоколу про визначення переможця та прочерки у графі інфляційних витрат).

ТОВ “Мегапроект інвест” належить Дмитрові Лободі та Олені Онопрієнко. Лобода також співволодіє ТОВ “Запорожпроект” (раніше “Мідас-буд”) і всі вони регулярно отримують будівельні підряди.

Як писали раніше “Наші гроші. Запоріжжя”, ТОВ “Юні строй” та ТОВ “Топ енерджи груп” входять до групи пов’язаних підприємств: ПП “Л.Д. Сервіс”, ТОВ “Ландшафт”, МП ТОВ “Янтарь”, ТОВ “Запоріжлідербуд”, ТОВ “ПМК-17”, ТОВ “Агробудінжинірінг”, ПП “Сантехсервіс”.

Окрім описаного раніше “Топ енерджи груп” брало у субпідрядники ТОВ “Ландшафт”, яке орендувало техніку у ТОВ “Будівельно транспортна компанія Спецтранс 48”. У останнього також орендували техніку ПП “Л.Д. Сервіс” (через субпідрядне ТОВ “Ландшафт”), ТОВ “Ландшафт” та ТОВ “ПМК-17”.

Також МП ТОВ “Янтарь” суборендувало у “Топ енерджи груп” приміщення.

“Топ енерджи груп” вказувало спільних робітників з ТОВ “ПМК-17”: Олійник Андрій Володимирович, Новіков Ігор Ігорович, Ткаченко Валентин Петрович, Щербак Дмитро Анатолійовия, також Братчиков Євген Олександрович, Буковський Олександр Володимирович, Буковський Сергій Володимирович, Буковський Олександр Олександрович, Загоруйко Микола Володимирович, Хакімов Артур Абрикович.

Також ТОВ “Топ енерджи груп“, ТОВ “ПМК-17” та МП ТОВ “Янтарь” виконували роботи для ТОВ “Запоріжлідербуд”.

Окрім цього, ТОВ “Ландшафт” брало у субпідрядники ТОВ “Агробудінжинірінг”, а ПП “Л.Д. Сервіс” виконувало для нього роботи.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.10.2023
03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023