16 Січня 2020
Касаційний господарський суд Верховного Суду рішенням від 13 січня задовольнив позов НАБУ про визнання договору позики між ТОВ “Токмак Солар Енерджі” та ПП “Компанія “Пріма-Транс” через його фіктивність. Про це повідомляє НАБУ на своєму сайті.
Нагадаємо, ТОВ “Токмак Солар Енерджі” у липні 2012 році уклало з ПП “Компанія “Пріма-Транс” угоду позики щодо поставки обладнання для сонячної електростанції.
Протягом того ж року ТОВ “Токмак Солар Енерджі”, начебто, збудувало ІІІ-ій пусковий комплекс сонячної електростанції на території Новенської сільської ради Токмацького району і звернулося з клопотанням до НКРЕКП за призначення “зеленого тарифу” – спеціальним, дорожчим тарифом купівлі електроенергії з альтернативних джерел виробітку енергії. Для отримання такого тарифу питома вага робіт та послуг українського походження при будівництві станції мала бути не менше 15%, а станція мала бути введена у експлуатацію до 1 січня 2013 року. Вже після цієї дати відсоток українських робіт та послуг мав бути вдвічі більшим, а сам коефіцієнт тарифу – меншим.
Зрештою, НКРЕКП клопотання “Токмак Солар Енерджі” задовольнило, однак детективи НАБУ вказували, що договір з боку “Компанія “Пріма-Транс” підписував директор, який на той час на цій фірмі не працював. Окрім цього, за даними митниці, вказане обладнання в Україну взагалі жодна компанія не завозила. Відповідно ж до актів дешифрування місцевості, будівництво вказаної сонячної електростанції почалося після 1 січня 2013 року. Сама угода була фіктивною, і її метою було створити умови для отримання зеленого тарифу.
З огляду на це, детективи НАБУ у 2017 році відкрили кримінальне провадження №52017000000000617 щодо заволодіння 300 млн грн ДП “Енергоринок” та додатково звернулися до господарського суду – для визнання недійсним вказаного договору позики, цей позов суд згодом у трьох інстанціях і задовольнив.
Варто додати, у вказаній публікації НАБУ вказувалося, що згадане вище провадження нині закрито, бо Спеціалізована прокуратура у грудні 2018 року доручила розслідувати цей злочин поліції, чим порушила підслідність – бо за законом такий вид злочину мають розслідувати детективи НАБУ. Пізніше слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Борець І.В. на підставі п.2. ст.1 284 кримінально процесуального кодексу (через відсутність в діянні складу кримінального правопорушення). Це унеможливлює притягнення до відповідальності осіб.
Водночас, вказане рішення Верховного Суду створює передумови для відшкодування незаконно отриманих грошей.
ТОВ “Токмак Солар Енерджі” володіє кіпрська фірма “Юкрейн Реньювабл Енерджі Холдингз Урех Лімітед”, де кінцевими бенефіціарами є депутат Запорізької міськради від “Оппоблоку” Руслан Божко та депутат Запорізької облради від “Оппоблоку” Олександр Рєпкін, чий округ охоплює Токмак.
У 2013 році фірмою володіли Оксана Красюк – родичка тодішнього голови Запорізької податкової адміністрації Олексія Тімарцева, Олександри Рєпкіни (батько та син), Божко Сергій Віталійович.
Tеги | Токмак