Поліція перевіряє ремонтників ДніпроГЕСу, бо має сумніви щодо якості робіт

20 Лютого 2020

Дніпровське відділення поліції підозрює ПАТ “Дніпро–Спецгідроенергомонтаж” у ремонті греблі поганими матеріалами та без дозволів. Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду від 30 січня.

Згідно з матеріалами справи, ПАТ “Укргідроенерго” протягом 2015-2018 рр. уклало низку договорів з ПАТ “Дніпро – Спецгідроенергомонтаж” на капітальний ремонт та реставрацію гідроагрегатів, реконструкцію бетонних та земляних споруд, реконструкцію ущільнень температурних швів глухої греблі Дніпровської ГЕС та інших робіт з укріплення та реконструкції споруд і конструкції ГЕС.

Також ПРАТ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” виконувало роботи на ГЕС за договорами субпідряду.

Вказані роботи за класом наслідків належать до об`єктів значних наслідків і такі роботи можна виконувати тільки після отримання відповідного дозволу від органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Втім, юридичні керівники “Дніпро – Спецгідроенергомонтаж” (декілька невказаних осіб) “з метою отримання тіньових надприбутків та створенню передумов до надзвичайних подій з тяжкими наслідками, нехтують вимогами законодавства України та проводять будівельні роботи на Дніпровській ГЕС без відповідної дозвільної та виконавчої документації, не здійснюють відповідний контроль за розподілом робіт по виконанню технічного нагляду та фактично виконаних робіт”.

За наявною інформацією, під час виконання вищевказаних робіт ПАТ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” використовують будівельні матеріали та конструкції, які не відповідають вимогам будівельних норм і правил, а деякі роботи взагалі фактично не виконуються, що може призвести до непоправних для держави наслідків та масової загибелі людей. Тут же згадують і зареєстроване в Запоріжжі ПРАТ “Спецгідроенергомонтаж”, яка є місцевим представництвом “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж”.

До всього в ухвалі вказується, що за наявними у силовиків даними, ПРАТ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” підконтрольне директору філії “Дніпровська ГЕС” ПАТ “Укргідроенерго”.

З огляду на це, слідчі у березні 2019 року відкрили кримінальне провадження №12019080050000795 та згодом клопотали у суді про тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” (правонаступник ПАТ).

Основними власниками ТОВ “Дніпро – Спецгідроенергомонтаж” є Юрій Ковальов (38,8%) та Олександр Коростильов (49,1%). Вони ж були основними акціонерами підприємства, коли воно було у формі ПАТ.

Загалом ТОВ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” отримало від ПрАТ “Укргідроенерго” 103 підряди на 160 млн грн. Безпосередньо щодо Дніпровської ГЕС – 11,7 млн грн (це роботи на ремонт гідроагрегатів та затворів). Також фірма отримала підряд і від акціонерного товариства “Турбоатом” -на роботи з поворотно-лопатевими турбінами та генераторами ДніпроГЕС вартістю 150,8 млн грн.

Водночас, про масштабні ремонті роботи того року (коли перекривали греблю) в ухвалі не йдеться. Той підряд вартістю 82,5 млн грн у серпні виграв консорціум “Науково-виробниче об’єднання “Укргідроенергобуд”. Засновником консорціуму, зокрема, є і “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж”. Воно ж за інформацією ЗМІ вказувалося безпосередньо виконавцем робіт при ремонтних роботах на “Дніпрогесі” у 2019 році.

Інформації щодо проведення будь-яких тендерів філією “Дніпровська ГЕС” ПАТ “Укргідроенерго” у системі “Прозоро” немає.

Вже тривалий час директором філії “Дніпровська ГЕС” є Віктор Кучер.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023