21 Квітня 2020
КП “Міська лікарня №9” Запорізької міської ради 15 квітня уклало угоду з ТОВ “Ідевіа” на поставку медикаментів загальною вартістю 6,94 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.
Фірма має поставити 21000 флаконів препарату “Мепенам” (порошок для розчину для ін’єкцій по 1.0 г №1, “Меропенем”) за ціною 319,90 грн/фл. та 1500 флаконів препарату “Мепенам” (порошок для розчину для ін’єкцій по 0,5 г №1 Меропенем) по 153,8 грн/фл. При цьому, виробник препарату не вказується.
Водночас, в лютому харківська міська клінічна лікарня №13 придбала 100 флаконів “Мепенаму” (порошок для розчину для ін’єкцій по 1.0 г №1 Меропенем) безпосередньо у виробника – “Київмедпрепарат” – по 157 грн/фл. В аптеках такий продається по 313 грн.
Згідно документів МОЗу, препарат “Мепенам” випускає лише “Київмедпрепарат”. Водночас, препарат за назвою діючої речовини – Меропенем – випускають також інші виробники.
З огляду на вартість препарату в нинішньому тендері і вартість від виробника, переплата може становити близько 3,4 млн грн.
Нагадаємо, закупівлі для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 здійснюються за спрощеною процедурою звітування без проведення конкурсних процедур.
Для ТОВ “Ідевіа” це перше замовлення в сфері публічних закупівель і до цього воно участі в закупівлях не приймало. Вже після цього 17 квітня Міська лікарня №9 замовила цій же фірмі “Інфулган” на 65 тис. грн.
Фірмою незмінно з 2012 року володіють Фаріда Ахмедова та Віктор Фурсов (обидва з Узбекистану). Керівник – Ігор Орел. При цьому, останні згадки діяльності фірми на українському ринку фармацевтики вдалося знайти лише від 2013 року – пошук завідувача складу чи видача ліцензії у 2013 році на провадження діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами; контракт на поставку продукції від 2013 року. Жодним іншим бізнесом Ахмедова і Фурсов в Україні не володіють. Людина з ім’ям Фаріда Ахмедова згадувалася як представник української компанії “Фармак” в Узбекистані. Водночас, у бізнес-реєстрах фірма згадується як імпортер фармацевтичної продукції.
При цьому, ТОВ “Ідевіа” фігурувало у провадженні слідчого відділу Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області стосовно створення конвертаційного центру, для функціонування якого використовували низку фіктивних фірм, в тому числі “Ідевіа”. Втім, з 2016 року перебіг цієї справи в судовому реєстрі не відображено.
Tеги | Запоріжжя