30 Жовтня 2014
Фірма щойно обраного народного депутата Сергія Валентирова була задіяна в схемах з ухилення від сплати податків. Про це йдеться у Єдиному держреєстрі судових рішень.
Сергій Валентиров балотувався як самовисуванець по мажоритарному округу №81 з центром в місті Токмак. За результатами виборів він отримав підтримку в 24,51% з близько 17,5 тисяч голосів виборців, випередивши свого найближчого конкурента Олександра Рєпкіна на 3,5 тисячі голосів.
Фактично Валентиров є протеже діючого народного депутата Олександра Пономарьова, який переобрався по мажоритарному окрузі №78 з центром в місті Бердянськ. Сергій Валентиров є директором ТОВ “Торговий дім “Агрінол” з групи підприємств Пономарьова та володіє часткою фірми.
Окрім цього, Сергій Валентиров володів фірмою “Радфот”, яка на цей час визнана банкрутом.
Як йдеться в одній з численних судових справ, в травні 2009 року податкова виявила завищення валових витрат та безпідставність сформованого ТОВ “Канон” податкового кредиту. Рішення податківці мотивували перевіркою ланцюга поставки товару до “Канону”. Так, остання фірма придбала в 2008 році нафтопродуктів у “Радфот” на 1,24 млн. грн., яке, в свою чергу, начебто закуповувало їх у ТОВ “Уютбудпостач”, ТОВ “ЗВМ Компані” та ПП “Рідан”, які виявилися фіктивними. Оскільки фактично товар не було придбано, ТОВ “Канон”завищило валові витрати на вартість товарів отриманих від “Радфоту” в 2008 році на 0,97 млн. грн.
Керував “Каноном” також Валентиров. Належала фірма безпосередньо Олександру Пономарьову, його племінникам Юрію та Руслану, Михайлу Какушадзе, Ігорю Добичі та Ангеліні Ситник.
В лютому 2010 року Сергія Валентирова, як директора “Канону”, оштрафували на 85 гривень за заниження податку на прибуток на 25 тис. грн. і ПДВ на 63 тис. грн.
Фігурувала фірма “Радфот” і в поставках продукції, яку формально закуповувала у фіктивних фірм, для ТОВ “Бердянськбудтрест” та ТОВ “НВО Агрінол”, які на основі цього безпідставно формували податковий кредит.
Окрім цього, в серпні 2011 року Жовтневий районний суд Запоріжжя визнав винною особу, ім’я якої встановити не вдалося, у здійсненні фіктивного підприємництва, зокрема і шляхом штучного оформлення господарських операції та безпідставного формування валових витрат та податкового кредиту саме фірми “Радфот”.
Також в 2011 році розслідувалася кримінальна справа стосовно незаконної емісії та подальшого використання у злочинній схемі векселів “Тракторного механічного заводу”. Купівлю/продаж здійснювало “Радфот”, у зв’язку з чим суд дозволив органам слідства провести виїмку документів по вказаним операціям.
Tеги | Бердянськ