НОВИНИ

14.02.2020
13.02.2020
12.02.2020
11.02.2020
10.02.2020
07.02.2020
06.02.2020
05.02.2020
04.02.2020
03.02.2020
Всі новини »

ТЕГИ

Доки в Кабміні узгоджують “нормативку”, в Запоріжжі створили приватного монополіста на захоронення будівельного сміття

02 Червня 2015

У зв’язку зі змінами у законодавстві та неузгодженістю різних нормативних актів, в Запоріжжі фактично монополізували ринок утилізації будівельних відходів. Про це пише Сергій Сидоров в останньому номері газети “Субота плюс”.

Так в квітні 2014 року Верховна рада серед інших скасувала такий дозвільний документ як “ліміти на утворення і розміщення відходів”. Натомість запровадили “дозвіл на поводження з відходами”. Протягом трьох місяців в Кабінеті міністрів України мали узгодити свої нормативні акти відповідно до прийнятого закону, чого не зробили.

Таким чином, старі дозвільні документи скасували, а систему видачі нових не сформували. З огляду на це,  Департамент екології ОДА ще в минулому році заборонив ТОВ “Ремондіс Запоріжжя” приймати будівельне сміття на головний полігон міста в районі  селища Леваневського.

Натомість будівельна відходи приймає ТОВ “Екопост”. Ця фірма в березні 2014 році уклала угоду з КП “Запорізький інститут регіонального розвитку” на рекультивацію 18 гектарів землі неподалік Оріхівського шосе, які знаходяться на балансі комунальників.

Відтак протягом 10 років фірма має підняти рівень землі в балці, захороняючи в ній будівельні відходи. По завершенню цю територію мають засипати землею товщою 1-1,5 метрів для подальшого використання.

Як дізналися журналісти, за вивезення тонни сміття “Екопост” бере 150 гривень. При цьому, комунальним підприємствам зробили знижку до 47 грн/тони, оскільки раніше комунальники платили “Ремондісу” по 60 грн/тона. За припущеннями, така знижка необхідна для зведення нанівець  можливих рухів міської влади по знищенню схеми.

За підрахунками, щороку “Екопост” таким чином може отримувати до 2,5 млн. грн. А з вирахуванням зарплат, податків чи обслуговування техніки до мільйона чистого прибутку на рік, які б могло отримувати безпосередньо КП “Запорізький інститут регіонального розвитку”, приймаючи будівельні відходи самостійно.

Потенційно ситуація з дозвільною системою і прийманням відходів “Ремондісом” має вирішитися, але з огляду на 10-річний договір комунальників з “Екопостом” та можливий економічний ріст, а відтак і будівництво, зниження об’ємів фірмі не загрожує.

ТОВ “Екопост” з уставним фондом в 1000 гривень належить Валерію Синякову, Владиславу Дегтярьову, Ганні Галаншиній і Дмитру Работі.  Синяков відомий як громадський інспектор з охорони довкілля.

Нагадаємо, раніше ця фірма отримала підряд вартістю 445 тис. грн. на збирання, перевезення та захоронення відходів 4-го класу небезпеки, в тому числі і будівельного сміття, від “Запорізького титано-магнієвого комбінату”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

Your access to this site has been limited

Your access to this site has been limited

Your access to this service has been temporarily limited. Please try again in a few minutes. (HTTP response code 503)

Reason: Advanced blocking in effect.


If you are a WordPress user with administrative privileges on this site please enter your email in the box below and click "Send". You will then receive an email that helps you regain access.

  

Click here to learn more: Documentation

Generated by Wordfence at Sun, 16 Feb 2020 19:04:42 GMT.
Your computer's time: .