02 Червня 2015
У зв’язку зі змінами у законодавстві та неузгодженістю різних нормативних актів, в Запоріжжі фактично монополізували ринок утилізації будівельних відходів. Про це пише Сергій Сидоров в останньому номері газети “Субота плюс”.
Так в квітні 2014 року Верховна рада серед інших скасувала такий дозвільний документ як “ліміти на утворення і розміщення відходів”. Натомість запровадили “дозвіл на поводження з відходами”. Протягом трьох місяців в Кабінеті міністрів України мали узгодити свої нормативні акти відповідно до прийнятого закону, чого не зробили.
Таким чином, старі дозвільні документи скасували, а систему видачі нових не сформували. З огляду на це, Департамент екології ОДА ще в минулому році заборонив ТОВ “Ремондіс Запоріжжя” приймати будівельне сміття на головний полігон міста в районі селища Леваневського.
Натомість будівельна відходи приймає ТОВ “Екопост”. Ця фірма в березні 2014 році уклала угоду з КП “Запорізький інститут регіонального розвитку” на рекультивацію 18 гектарів землі неподалік Оріхівського шосе, які знаходяться на балансі комунальників.
Відтак протягом 10 років фірма має підняти рівень землі в балці, захороняючи в ній будівельні відходи. По завершенню цю територію мають засипати землею товщою 1-1,5 метрів для подальшого використання.
Як дізналися журналісти, за вивезення тонни сміття “Екопост” бере 150 гривень. При цьому, комунальним підприємствам зробили знижку до 47 грн/тони, оскільки раніше комунальники платили “Ремондісу” по 60 грн/тона. За припущеннями, така знижка необхідна для зведення нанівець можливих рухів міської влади по знищенню схеми.
За підрахунками, щороку “Екопост” таким чином може отримувати до 2,5 млн. грн. А з вирахуванням зарплат, податків чи обслуговування техніки до мільйона чистого прибутку на рік, які б могло отримувати безпосередньо КП “Запорізький інститут регіонального розвитку”, приймаючи будівельні відходи самостійно.
Потенційно ситуація з дозвільною системою і прийманням відходів “Ремондісом” має вирішитися, але з огляду на 10-річний договір комунальників з “Екопостом” та можливий економічний ріст, а відтак і будівництво, зниження об’ємів фірмі не загрожує.
ТОВ “Екопост” з уставним фондом в 1000 гривень належить Валерію Синякову, Владиславу Дегтярьову, Ганні Галаншиній і Дмитру Работі. Синяков відомий як громадський інспектор з охорони довкілля.
Нагадаємо, раніше ця фірма отримала підряд вартістю 445 тис. грн. на збирання, перевезення та захоронення відходів 4-го класу небезпеки, в тому числі і будівельного сміття, від “Запорізького титано-магнієвого комбінату”.
Tеги | Запоріжжя