11 Серпня 2015
ТОВ “Строймаркет” програло позов до ДП “Інформаційний центр” Мінюста, яке веде систему електронних торгів СЕТАМ, і виконавчої служби про визнання недійсним результатів електронних торгів заставним майном фірми. Про це йдеться в рішенні Господарського суду Запорозької області від 22 липня.
Згідно матеріалів справи, ТОВ “Строймаркет” володіло корпусом профілакторію загальною площею 2840 кв. м по вулиці Ленській, 14а (Великий луг).
В листопаді 2012-го року цей корпус став предметом застави, а “Строймаркет” – майновим поручителем у договорі між латвійською суднобудівельною фірмою SIA “Buvmarket” та компанією “Кримський Титан” Дмитра Фірташа.
Що саме було предметом договору між “Buvmarket” і “Кримським Титаном”, і які його умови були порушені, у матеріалах суду не повідомляється. Але вже через сім місяців, на початку липня 2013-го року, приватний нотаріус з Дніпропетровська здійснив виконавчий запис про стягнення будівлі на користь ПАТ “Кримський Титан”.
В липні 2014 року будівлю оцінили в 1,82 млн. грн. і у травні 2015-го відбулись торги, переможцем яких став Олександр Цокур. Це були вже треті торги, з уцінкою більше ніж у 50%, і стартова ціна будівлі складала вже 0,91 млн. грн.
У своєму позові “Строймаркет” наполягало на неправильній оцінці заставного майна. Зокрема, у зв’язку зі зміною курсу долара та іншими макроекономічними показниками вартість занижена щонайменше удвічі. До того ж, у порушення норм законодавства, звіт про оцінку виставленого на електронні торги майна втратив чинність у зв’язку з тим, що минуло більше шести місяців між його підписанням оцінщиком та проведенням власне торгів.
Втім, суд послався на те, що на оцінку вже виносили заперечення, й виконавча служба призначала ще одного оцінщика для проведення перевірки-рецензії Звіту про оцінку майна. За результатами попередню оцінку визнано правомірною та обґрунтованою. Також, раніше Господарський суд відмовив “Строймаркету” у прийнятті позовної заяви на скасування цього Звіту.
Посилання на залежність вартості виставленого на продаж майна від курсу іноземної валюти не обґрунтовано нормативно. А претензія щодо недотримання шестимісячного терміну між підписанням звіту та проведення торгів була відхилена, адже цей термін має бути дотриманий між підписанням та оприлюдненням інформації про лот у системі електронних торгів.
Відповідно, у позові “Строймаркета” про визнання недійсними результатів електронних торгів було повністю відмовлено, а результати торгів визнали дійсними.
Власником та директором “Строймаркета” є Сергій Твердохліб, який входив до групи радників голови Запорізької ОДА Валерія Баранова.
Покупець будинку Олександр Цокур відомий насамперед як директор та співвласник “Оріхівського ринку автозапчастин” (ТОВ “Автомобільний ринок”). У минулій каденції він був депутатом міськради від “Батьківщини”.
Будівлі за адресою вул. Ленська, 14-а, в довідниках знайти не вдалось. Але поряд знаходяться корпуси колишнього дитячого табору “Маяк”, які за площею як раз наближаються до вказаної в матеріалах справи площі будівлі. Вони розташовуються за 150 метрів від берегу Дніпра.
Tеги | Запоріжжя