Московському патріархату віддали Свято-Нікольський храм в Запоріжжі з державної власності

20 Серпня 2015

hram5Миколаївська релігійна громада Запорізької єпархії УПЦ МП у судовому порядку закріпила за собою право власності на Свято-Нікольський храм на вулиці  Піщаній в Запоріжжі. Відповідне рішення Господарський суд Запорізької області прийняв 23 липня.

Згідно матеріалів справи, спочатку Миколаївська релігійна громада офіційно звернулась до реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції з заявою про державну реєстрацію прав на культові споруди. Свої вимоги віруючі обґрунтували посиланням на розпорядження тодішнього голови Запорізької облдержадміністрації Валерія Баранова від червня 2014  року “Про повернення у власність культових споруд”.

Втім, державний реєстратор вирішив, що розпорядження є недостатнім для реєстрації права власності за Миколаївською релігійною громадою. На його думку, спершу необхідно зареєструвати храм за державою в особі Запорізької ОДА, а вже потім, згідно даного губернаторського розпорядження, за релігійною громадою. Після чого релігійна громада і звернулась з відповідним проханням до облдержадміністрації. Втім, в ОДА відмовили у цьому проханні з аргументом про достатність розпорядження губернатора для реєстрації права власності.

Вже після цієї відповіді Миколаївська релігійна громада звернулась до суду з позовом до Запорізької ОДА про визнання права власності.

Представник обласної держадміністрації визнав позовні вимоги Миколаївської у повному обсязі, оскільки майновий комплекс перебував раніше у власності держави суто номінально, згідно ст. 366 Адміністративного кодексу Української Соціалістичної Радянської Республіки 1927 року, за якою всі культові споруди оголошувалися державною власністю.

Суд зазначив, що культові споруди Свято-Нікольського храму були збудовані наприкінці 19-го століття, експлуатуються за призначенням вже багато років, та не відносяться до власності місцевих громад.

Відтак, суд задовольнив позов Миколаївської релігійної громади Запорізької  єпархії Української Православної Церкви (МП). За релігійною громадою визнали право власності на церковний храм, недільну школу, підвал та інші об’єкти цілісного майнового комплексу, розташованого за адресою вул. Піщана, 8.

Свято-Никольський храм є найстарішим із діючих в Запоріжжі. Він розташований на Правому березі, між районами Верхня Хортиця та “Бомбеєм”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

10.12.2023
08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023