Мер Бердянська і депутати на сесіях вирішували власні земельні питання

03 листопадаа 2015

Міський голова Бердянська Олексій Бакай, секретар міськради Ірина Купцова та ще 10 депутатів неодноразово порушували антикорупційне законодавство, лобіюючи рішення своїх комерційних питань. Про це пишуть “Наші гроші” з посиланням на матеріал Сергія Старушко у pro.berdyansk.

У 2010-2015 рр. у Бердянській міськради назбиралося 73 повідомлення про конфлікт інтересів, що згідно з антикорупційним законодавством забороняє депутату голосувати за будь-які рішення, які стосуються його чи близьких членів родини.

6 разів вступав у конфлікт інтересів мер міста Олексій Бакай, 5 разів – його менший син Дмитро, який є депутатом міськради.

Так, у 2013 році депутати на 5 років поновили договір оренди по передачі майже 0,04 пляжу на вул. Макарова, 39 фізособі-підприємцю Бакаю Олексію Олексійовичу, який є старшим сином мера. Втім, за даними Держземагентства, площа виділеної землі (кадастровий номер 2310400000: 08: 003: 0077) становить 0,16 га, що майже в 4 рази більше, ніж вказано в рішенні сесії.

У травні цього року на сесію виносився проект рішення щодо продовження ТОВ “Алекс і К”, засновниками якого є дружина і син мера, терміну оренди землі площею 2,65 га по вулиці Шаумяна, під ресторан, сауну, міні-готель. Олексій і Дмитро Бакай проголосували “за”, таким чином порушивши закон. Більше того, на тій сесії виносилась пропозиція відмовити “Алекс і К” у продовженні оренди та внести землю до списку для продажу на торгах. Депутати не підтримали цю ініціативу, проти голосували Олексій і Дмитро Бакай, і вдруге порушили антикорупційний закон.

Ще два повідомлення про наявність конфлікту інтересів у мера стосувалися надання пільг на оплату землі для дитячих оздоровчих закладів. Родині Бакай належить приватний дитячий табір “Райський куточок”. Депутати надали пільги лише комунальним і державним таборам, виключивши зі списку пільговиків приватні. За це рішення Бакаї не голосували, втім через кілька днів мер наклав на це рішення вето, і знову порушив закон.

На одній з сесій розглядалося питання про передачу в оренду Олексію Бакаю 0,03 га землі на Бердянській косі під установку трансформаторної підстанції. Вона знаходиться поруч з готелем “Vera Люкс”, що належить родині мера. Знову міський голова і його син проголосували “за”.

Секретар міськради Ірина Купцова повідомляла про конфлікт, коли ТОВ “Плаза інвестментс” її чоловіка Олексія Ревви намагалося отримати дозвіл на проведення капремонту приміщення у 315 кв м на вул. Ульянових, де знаходився офіс міської організації Партії регіонів, яку Купцова очолювала. Це питання кілька разів виносилося на сесію, і в кінці-кінців депутати надали дозвіл, Купцова головувала “за”.

Секретар також повідомила про сімейні інтереси, коли у 2014 році розглядався проект рішення про внесення змін до договору оренди її родичу-підприємцю Віталію Карі. Він просив депутатів змінити призначення використання нежитлового приміщення площею 195 кв м на “розміщення камер схову” на вул. Морозова, в якому насправді розташоване арт-кафе “Bosco”. Купцова підтримала проект, і допомогла своєму родичу зменшити плату за користування приміщенням.

“Олексій Бакай і група підконтрольних йому депутатів неодноразово порушували одну з норм Закону України “Про протидію корупції”. Законодавець передбачив за такий проступок лише дисциплінарну або адміністративну відповідальність. Тим не менше, ніхто з діючих депутатів і чиновників зовсім не поніс за це покарання”, – пише видання.

За попередніми даними, у першому турі виборів мера Бердянська Бакай програє своєму супернику Володимиру Чепурному від “Нашого краю”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ

НАШІ ГРОШІ

03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023
23.11.2023