Прокуратура так і не спромоглася визнати екс-керівника ДФІ хабарником

16 Грудня 2015

Екс-голову запорізької Держфінінспекції вдруге визнано невинним в отриманні неправомірної вигоди.  Апеляційний суд області  своєю ухвалою від 26 листопада підтвердив висновки Запорізького районного суду і залишив Віталія Малєха на волі. Крім того, за підсумками апеляції було скасовано запобіжний захід для чиновника – заставу у розмірі 1,49 млн. грн.

Колегія суддів Апеляційного суду визнала коректним вирок своїх колег з Запорізького районного суду. Як вказано в ухвалі, апеляційна скарга може бути задоволена у випадку вказування на неправильність оскаржуваного вироку. Однак прокурор у справі лише ще раз процитував докази та доводи із обвинувального акту, а не спростував висновки місцевого суду.

Колегія вказала на те, що прокурор у скарзі посилається на досудові покази свідків, тоді як до уваги можуть братися лише свідчення у суді. Останні ж не доводять вини Віталія Малєха: основний свідок заявив, що не пам’ятає подій, пов’язаних із злочином і з обвинуваченим не знайомий. Водій екс-чиновника твердив, що зустрічався з колишнім директором фірми “Буд-енерго-стандарт” Матвєєвим, лише щоби запросити його на розмову із Малєхом.  Ще один свідок – оперуповноважений – зміг вказати лише на факт передачі Матвєєвим якогось пакунку водієві Малєха, а не самому підозрюваному.

Крім того, у заяві на керівника місцевої Держфінінспекції ідеться про те, що хабар той нібито вимагав за незнаходження порушень після зустрічної перевірки “Буд-енерго-стандарту”. Однак жодних доручень щодо проведення такої перевірки він фактично не давав. Дії в інтересах платника не було вжито, тож хабар не можна вважати хабаром.

Прокурор також не змогла відхилити дорікання місцевого суду щодо порушень під час обшуку, довести упередженість судді під час розгляду аудіозаписів та результатів експертиз і неповне дослідження інших доказів.

Таким чином, Апеляційний суд підтвердив вирок районного суду, а також скасував заставу у розмірі 1,49 млн. грн., яку сплатили за Віталія Малєха.

Нагадаємо, виправдувальний вирок в першій інстанції Малєх отримав 14 вересня цього року. Прокуратура звинувачувала його у вимаганні та отриманні хабара від Юрія Матвєєва – колишнього директора фірми “Буд-енерго-стандарт”. За даними слідства, у грудні 2012 року керівник Держфінінспекції зажадав від Матвєєва гроші за довідку про те, що під час ремонтних робіт у ЗНУ будівельники не завищували обсяги виконаних робіт і не порушували законодавство.  Хабар, нібито, було передано двома траншами: тисячу доларів – в автомобілі Малєха, ще 52 тис. грн. – того ж дня, вже після видачі необхідної довідки. При цьому мічені гроші Матвєєв мав передати водію Малєха. УБОП затримав водія із грошима поруч із LEXUS LX-570 його керівника. Сам чиновник сидів у ресторані поруч.

Аргументуючи виправдання районний суд вказав на недотримання слідством  законів і недостатність свідчень. Згідно із виданим тоді дозволом на обшук, проводити огляд авто мав особисто слідчий, а не оперативники, вилучати 52 тис. грн.  хабара ніхто не мав права, підозрюваним не роз’яснили їх права та обов’язки, змиви слідів фарби, якою помітили гроші, проводилися без постанови прокурора тощо.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023