29 Січня 2016
Старший слідчий ДФІ Запорізької області отримав п’ять років позбавлення волі за вимагання хабаря від ТОВ “Буд-Енерго-Стандарт”. Відповідний вирок виніс Орджонікідзевський районний суд 22 січня.
Згідно матеріалів справи, у провадженні старшого слідчого Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Ігора Климчука перебувало кримінальне провадження щодо ухилення ПАТ “Запоріжкокс” від сплати податків.
У ході розслідування він встановив, що “Буд- Енерго-Стандарт” проводила фіктивні або безтоварні операцій та незаконно формувала податковий кредит і валові витрати контрагентам з метою ухилення останніми від сплати податків.
У зв’язку з цим, у січні 2015 року Климчук направив запити контрагентам “Буд- Енерго-Стандарту” з метою отримання від них документів щодо фінансово-господарських операції між ними, а також викликав їх до свого службового кабінету для допиту в якості свідків. З того часу на телефон директора “Буд- Енерго-Стандарт” почали надходити дзвінки від вказаних контрагентів з проханням пояснити відповідні повідомлення від податківці та повістки на допит.
Для з’ясування причини таких дій з боку слідчого, директор 10 лютого 2015 року подзвонив йому та домовився про зустріч біля одного із запорізьких кафе. Під час зустрічі слідчий пояснив директору про підозру у фіктивності фірми, що останній заперечив і вказав на безліч підписаних контрактів та офіційно працевлаштованих робітників. Податківець, у свою чергу, запропонував директору надати йому 10 тис. грн, щоб у подальшому не проводити стосовно фірми ніяких перевірок та слідчих дій. Наступного дня вони зустрілися знову і податківець підтвердив своє бажання отримати хабар. Вже 12 лютого 2015 року працівники міліції зафіксували факт отримання у своєму службовому кабінеті старшим слідчим вказаної суми.
Слідчий погодився на пропозицію директора щодо припинення слідчих дій і озвучив ціну у 10 тис. грн., оскільки мав тоді прострочений кредит на таку суму. Також він усвідомлював, що в його розпорядженні немає ніякого кримінального провадження щодо цієї фірми, і розумів, що та таким чином не скоїть посадовий злочин. Окрім цього, податківець вказував, що 8 лютого 2015 року він написав рапорт про звільнення і наступного дня надіслав його до Києва, а тому станом на 12 лютого вже знав, що звільнений з правоохоронних органів.
Також Климчук стверджував, що гроші підкинула працівники міліції.
Суд прийняв до уваги показання свідків, висновок судово-криміналістичної експертизи щодо присутності спеціальної хімічної речовини на грошах та руках слідчого, інформацію на його робочому комп’ютері: заповнені бланки щодо здійснення кримінального провадження та необхідності прибути на допит у якості свідка, адресовані контрагентам “Буд-енерго-стандарт”; постанову про закриття провадження ПАТ “Запоріжкокс” та довідку з якої вбачається, що проект постанови про закриття кримінального провадження знаходиться на узгоджені у процесуального керуючого (ці документи були змінені після першої зустрічі з директором фірми), а також дані протоколу про результати аудіо-відеоконтролю зустрічі слідчого з директором 11 та 12 лютого. І на основі вищесказаного визнав Ігоря Климчука винним та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах, пов’язані з виконанням функцій представника влади строком на 2 роки з конфіскацією майна та позбавленням спеціального звання – капітана податкової міліції.
Ігор Климчук підпав під дію закону “Про очищення влади”, оскільки під час перевірки вказав недостовірні відомості щодо наявності майна, набутого за час перебування на посаді. Тож йому заборонено займати протягом 10 років державні посади.
В своїй декларації за 2014 рік Климчук вказав лише заробітку плату в розмірі 35 тис. грн. В той же час, згідно реєстру майнових прав, він володіє половиною квартири площею 68 кв. м. по вул. Маршала Чуйкова в Запоріжжі. Саме її заарештували в рамках розслідування справи.
ТОВ “Буд-Енерго-Стандарт” належить Юрію Марущаку та Дмитру Скоробогатову. Раніше директором фірми був Юрій Матвєєв, а через півтора місяця після описуваних у справі подій директором став Дмитро Нахман.
У минулому році у отриманні хабаря від цієї фірми також підозрювали екс-голову запорізької Держфінекспекції, проте суд його виправдав.
Також “Буд-Енерго-Стандарт” під час реконструкції Палацу спорту “Юність” підозрювалоась у завищенні вартості холодильного обладнання для льодового поля на 1,8 млн. грн. та фігурувало у справі про фіктивне підприємництво та діяльність конвертаційного центру.
Tеги | Запоріжжя