Суд взяв Соболєва та Старуха поручителями Ільїна, хоча слідство сумнівалось в їх порядності

28 Квітня 2017

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 21 квітня застосував до в.о. директора ДП “Бердянський морський торговельний порт” Миколи Ільїна запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Згідно з матеріалами справи, в.о. директора ДП “Бердянський морський торговельний порт” Микола Ільїн з метою одержання неправомірної вигоди у січні 2017 року надав незаконну вказівку підлеглим щодо блокування проїзду до причалу № 2 шляхом встановлення бетонних плит. Це призвело до невиконання ТОВ “Аскет Шиппінг” умов договору та його дострокового розірвання, як наслідок – недоотримання фірмою 1,1 млн грн прибутку і накладання 271 тис. грн штрафу з боку “Профіт-Експорт”.

Виходячи з цього, було відкрите кримінальне провадження № 12017080130000054 і 4 квітня складено повідомлення про підозру Ільїну.

Тож слідство звернулось до суду із клопотанням про застосування до Ільїна запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із заставою у 5 млн грн.

Захисник Ільїна вказував, що повідомлення про підозру так і не вручили в день складення відповідно до законодавства та відсутні ризики для взяття під варту підозрюваного. То того ж, є особи, які готові за нього поручитися: народний депутат України (заступник голови фракції “Батьківщина”, член комітету Верховної Ради України з питань правосуддя), депутат Запорізької обласної ради (голова фракції “Батьківщина”) та ще один невказаний депутат від тієї ж ради. Однак, слідчий зазначив, що “ним не встановлені особи, які заслуговують на довіру та поручяться за виконання Ільїним процесуальних обов’язків”.

Після дослідження матеріалів провадження суд клопотання слідчого не задовольнив, оскільки він не в повній мірі довів ризик переховування підозрюваного. Та, враховуючи наявність у Ільїна доступу до документів підприємства і можливості впливу на свідків, суд все ж обрав для нього особисту поруку строком до 19 червня. Заявлених же поручителів суд вважав вартими довіри та визначив двох осіб: народного депутата та голову фракції “Батьківщини” в облраді. Також Миколу Ільїна, зокрема, зобов’язали здати свій паспорт для виїзду за кордон.

Вже іншою ухвалою від 21 квітня суд відсторонив Миколу Ільїна від посади в.о. директора ДП “Бердянський морський торговельний порто” також строком на 60 днів.

У березні у бердянському порту проводили  обшук та вилучили невказані документи.

Микола Ільїн – це також депутат Запорізької облради (фракція “Батьківщина”), заступник голови комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу. Поручителями Ільїна, вочевидь, є Сергій Соболєв та Олександр Старух.

Бердянське ТОВ “Аскет Шиппінг” належить маріупольцю Денису Русіну. Фірма займається вантажними відправками зернових. Русін наприкінці 2015 року вказував, що керівництво порту здійснювало повну підтримку фірми з розбудови внутрішньої портової логістики. Ільїн вказував, що порт активно працює з вантажами, які раніше приймав Маріупольський порт.

Вже на початку 2017 року керівництво ДП “Бердянський морський торговельний порт” поскаржилося ГПУ на ДП “Адміністрація морських портів України”, Мінінфраструктури та ТОВ “Аскет Шиппінг”. Так, у заяві вказувалося, що “Аскет Шиппінг” отримало статус портового оператора з численними порушеннями. Увесь обсяг перевантажених зернових фірмою з червня 2016 року мало здійснювати “Бердянський морський торговельний порт”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ

НАШІ ГРОШІ

25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023