“Вишка” остаточно заблокувала оточенню Пономарьова купівлю майна тубдиспансеру на узбережжі

19 Липня 2017

Вищий господарський суд України постановою від 19 червня задовольнив касацію КЗ “Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій” щодо скасування результатів аукціону з продажу свого майна на узбережжі Бердянська.

Згідно з матеріалами справи, ПП “Курорти Приазов’я” у 2015 році стало переможцем на аукціоні з продажу низки будівель та споруд КЗ “Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій” по вул. Макарова, 7а в Бердянську із ціною 661 тис грн. Фірма згодом відправила листа необхідним держустановам про укладання договору, однак його так і не підписали.

Виходячи з цього, “Курорти Приазов’я” звернулось до суду з позовом про зобов’язання укласти цей договір. Проте, суд задовольнив зустрічний позов Запорізької облради про визнання недійсним вказаного аукціону. Так, вказувалося, що договір з надання послуг оцінки майна уклав лікар санаторію, а мав голова облради. Також не було проведено конкурсу для визначення оцінювача майна.

“Курорти Приазов’я” не погодились із таким рішенням, і звернулись до апеляції з позовом про скасування рішення першої інстанції та вимогою укласти договір купівлі-продажу. Цього разу суд став на сторону фірми. Вказувалося, що закон про оцінку майна встановлює обов’язок проведення самої оцінки майна, а не обов’язкове укладення договору на проведення такої оцінки головою обласної ради. Окрім цього, ніяким нормативно-правовим актом не передбачено погодження головою ради угод щодо аукціону. Положення ж про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності розповсюджуються лише при намірі взяти майно в оренду, в цьому ж випадку йшлося про його відчуження.

Однак, тепер вже представники облради були не згодні з таким вердиктом, і звернулися до касації з метою скасування цього рішення, що Вищий господарський суд і задовольнив. Так, вказувалося, що відповідно до закону “Про малу приватизацію”, початкова ціна об’єкта продажу повинна визначатися за затвердженою методикою Кабінету Міністрів України. Відповідно ж до неї, відбір суб’єктів оціночної діяльності здійснюється на конкурсних засадах. Окрім цього, згідно з законом “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність Україні”, саме органи державної влади та місцевого самоврядування виступають замовниками проведення оцінки майна шляхом укладання угод з підрядниками. Таким чином, була порушена процедура визначення початкової ціни майна, і як наслідок, сам складений протокол за результатами конкурсу підлягає скасуванню.

ПП “Курорти Приазов’я” належать Дмитру Вакалу, Олені та Ігорю Добичі. Свого часу одноосібним власником “Курортів Приазов’я” був народний депутат Олександр Пономарьов. Добича був акціонером ПрАТ “Бердянський райагропромпостач” в час, коли головою  правління товариства був Олександр Пономарьов – до свого обрання народним депутатом у 2012 році. Також, Ігор Добича є помічником Пономарьова на громадських засадах.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ

НАШІ ГРОШІ

23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023
19.03.2023
17.03.2023
16.03.2023
15.03.2023
14.03.2023
13.03.2023