СБУ розслідує змову атомників з підрядниками, які купують матеріали у незрозумілих фірм

03 Липня 2018

Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України підозрює ТОВ “Інженерно-проектно-виробнича компанія “Спецзахист” та ТОВ “П’ята стража Київ”  у придбанні протипожежного обладнання у фірм з ознаками фіктивності та передачі неправомірної вигоди службовцям Державної служби надзвичайних ситуацій України і ДП “НАЕК “Енергоатом”. Про це йдеться в ухвалі Голосіївського районного суду міста Києва від 4 червня.

Згідно з матеріалами справи, Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України під час оперативного супроводження дізналося про створення двома невказаними особами ТОВ “Інженерно-проектно-виробнича компанія “Спецзахист” для виконання протипожежних робіт на ДП “НАЕК “Енергоатом” за завищеними цінами та неналежної якості. При цьому одних із цих осіб був службовцем Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Крім того, з’ясувалося, що ТОВ “ІПВК “Спецзахист” здебільшого купує вогнезахисний матеріал та протипожежне обладнання у підприємств з ознаками фіктивності, які функціонують на базі діючих “конвертаційних центрів”. Так, підтвердились фіктивні операції з ТОВ “Буд Гарант Компані”, ТОВ “Мехагродім” та ТОВ “Лаурісплюс”, які протягом 2017-2018 рр. поставили ТОВ “ІПВК “Спецзахист” товару на 36 млн грн.

Окремо вказувалося про діяльність ТОВ “П’ята стража Київ”. Ця фірма протягом 2017 – 2018 років неодноразово вигравало у тендерах ВП “Запорізька АЕС” та іншими підрозділами ДП “НАЕК “Енергоатом” з порушенням відповідних тендерних процедур, імовірно на підставі неправдивих документів та в результаті безпосереднього сприяння службових осіб ДП “НАЕК “Енергоатом”. Надалі ТОВ “П’ята стража Київ” нібито виконало ряд робіт протипожежного характеру на загальну суму близько 130 млн грн.

До того ж, основний обсяг протипожежного матеріалу та обладнання ТОВ “П’ята стража Київ” купує у підприємств з ознаками фіктивності: ТОВ “Промспецкомплексез”, ТОВ “Сістем інвест 2015”, ТОВ “ЕКТ.УА”, ТОВ “ТМД Груп” та двох невказаних підприємців. Вказані суб’єкти  нібито поставили на адресу ТОВ “П’ята стража Київ” матеріали та обладнання на загальну суму близько 80 млн грн.

Таким чином, використання фірм з ознаками фіктивності дало змогу службовим особам ТОВ “П’ята стража Київ” та ТОВ “ІПВК “Спецзахист” ухилитися від сплати податків, обготівкувати та привласнити державні кошти в особливо великих розмірах, а також передати їх в якості неправомірної вигоди службовим особам ДП “НАЕК “Енергоатом” за їх сприяння у фінансово-господарській діяльності вказаної фірми.

З огляду на це, слідчі у травні відкрили кримінальне провадження №42018100000000459 за ст. 364 (зловживання службовим становищем) кримінального кодексу та згодом клопотали у суді про надання тимчасового доступу до документів щодо взаємодії ТОВ “П’ята стража Київ” з вказаними фірмами, що і задовольнили.

ТОВ “ІПВК “Спецзахист” належить Денису Любченку, він же з 2012 року керівник. Заснували ж фірму у 2011 році Ірина Владиченко і Тамара Розум’янська. “Спецзахист” неодноразово вигравало підряди від Запорізької АЕС. Також її підозрювали у завищенні витрат у сумі 560 тис. грн при виконанні робіт щодо приведення кабельного господарства атомної станції у відповідність нормам і правилам пожежної безпеки.

Київське ТОВ “П’ята стража Київ” належить Анатолію Бордовському, Юрію Ковальову та Віталію  Кукайлу. Фірма отримала підрядів від Запорізької АЕС на 156 млн грн – переважна більшість на встановлення протипожежного обладнання.

Власником одного з заявлених у справі начебто фіктивних підприємств, ТОВ “Промспецкомплексез”, зокрема, вказується вищезгаданий Юрій Ковальов. На одному з тендерів для Запорізької АЕС фірма повідомила про досвід виконання договорів для ТОВ “П’ята стража Київ”. “Промспецкомплексез” вигравала тендер від ЗАЕС на поставку пультів вартістю 77 тис. грн.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Енергодар

НАШІ ГРОШІ

28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023