“Нацдружини” не змогли через суд припинити оренду однієї з ділянок під ТРЦ Кальцева у сквері Яланського

21 Травня 2019

Господарський суд Запорізької області рішенням від 7 травня відмовив ГО “Національні дружини – Запоріжжя” у визнанні недійсним договору оренди ділянки для ТОВ “Ленд Дівелопмент” під будівництво торгово-розважального комплексу.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька міська рада та ТОВ “Ленд Дівелопмент” у 2009 році уклали угоду оренди ділянок площею 3,7 га (2310100000:05:009:0327) для розташування багатофункціонального торгово-розважального комплексу на перехрещенні вул. Сорок років Радянської України та вул. Лєрмонтова (йдеться про ділянку біля цирку).

ТОВ “Ленд Дівелопмент” у 2018 році спробувало почати будівництво, однак ГО “Національні дружини-Запоріжжя” виступало проти цього будівництва і стверджувало, що на кадастровому плані цієї ділянки є правові обмеження та обтяження, які виключають можливість передачі землі для будівництва вказаного комплексу.

З огляду на це, представники ГО “Національні дружини-Запоріжжя” звернулися до суду для визнання договору оренди однієї з ділянок площею 1,13 га недійсним (безпосередньо біля цирку).

Однак, суд цей позов не задовольнив. Вказувалося, що громадські організації та органи самоорганізації населення є різними організаціями як за складом, так і за метою своєї діяльності та функціонування, а відтак не доведено взаємозв`язок між порушенням права та інтересів територіальної громади міста Запоріжжя та ГО “Національні дружини – Запоріжжя”. Рішення міськради є виявленням волі органу місцевого самоврядування. Доказів скасування рішень, на підставі яких було передано в оренду земельну ділянку та укладено спірний договір оренди, не надано. Не надано і доказів щодо визначення статусу скверу (парку) на спірній земельній ділянці. Проект землеустрою щодо відведення вказаних ділянок розробили та затвердили відповідно до  вимог законодавства. Цільове призначення ділянок – землі житлової та громадської забудови. У плані обмежень та обтяжень передбачена заборона з будівництва, виконання земельних робіт, застосування певних механізмів, але це стосується лише зони інженерних мереж. Також ділянки обтяжені сервітутами (дозволами) на проїзд чи прохід, прокладання нових і ремонту старих інженерних мереж. Доказів порушення цих обтяжень з боку ТОВ “Ленд Дівелопмент” суду не надали. Отже зміст договору відповідає законодавству, а припущення ГО “Національні дружини-Запоріжжя” про неможливість передачі ділянки під будівництво комплексу через обмеження та обтяження – безпідставні.

Варто додати, ГО “Національні дружини-Запоріжжя” також судяться і за другу ділянку в оренді ТОВ “Ленд Дівелопмент” (2310100000:05:009:0349) – біля кафе “Наутилус” та Запорізького художнього музею”.

Раніше невдало намагалися (1,2) скасувати право на початок виконання підготовчих робіт для ТОВ “Ленд Дівелопмент”. Невдалим було і скасування речового права на вказані ділянки.

Окремо триває суд з  Департаментом екології та природних ресурсів Запорізької ОДА щодо скасування висновку з оцінки впливу на довкілля для ТОВ “Ленд Дівелопмент”.

Також поліція відкрила кримінальне провадження щодо реєстрації права власності на кафе “Наутілус” за невказаною особою на підставі підроблених документів. В ухвалі йдеться, що надалі це майно внесли у статутний капітал ТОВ “АГОФОГ”, а останнє через два дні продало кафе ТОВ “Ленд Дівелопмент”. У злочині підозрюють вже колишнього державного реєстратора Таврійської сільської ради Оріхівського району Руслана Куляка.

Також тривав суду щодо витребування майна кафе “Наутилус”, однак кінцеве рішення у реєстрі не оприлюднили.

Окрім цього, поліція розслідує незаконну передачу ТОВ “Ленд Дівелопмент” ще двох ділянок біля скверу Яланського (під кафе “Наутилус” та квіткового магазину). Вказувалося, що проекти вказаних рішень не оприлюднювались та на розгляд постійних комісій не виносились.

ТОВ “Ленд Дівелопмент” належить Тарасові Петренку, через ТОВ “Компанія ейнтрівуд інвестментс лімітид” – Володимиру Кальцеву, через ТОВ “Александр-девелопмент” – Євгенії Кальцевій. Володимир Кальцев – депутат Запорізької міськради від партії “Наш край”. Євгенія Кальцева – це його мати. Після перших спроб почати будівництво ТРЦ у 2018 року активісти виступили на захист скверу і на даний час роботи не ведуться.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.10.2023
03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023