05 Вересня 2019
Слідчі Мелітопольського Територіального управління Державного бюро розслідувань підозрюють ДУ “Веселівський виправний центр №8” та підпорядковане йому сільськогосподарське держпідприємство в ухиленні від сплати податків на 12 млн грн через низку фірм з ознаками фіктивності. Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду від 2 липня.
Згідно з матеріалами справи, посадовці ДУ “Веселівський виправний центр №8” та ДП “Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№8) змовились і впродовж 2016-2019 років перерахували підприємствам з ознаками фіктивності: ТОВ “Пост-Тайм”, ТОВ “Преміум Юкрейн”, ТОВ “Глобал компані”, ТОВ “Олімпіас Груп” за нібито операції з придбання добрив, засобів захисту рослин та послуг по обприскуванню посівів понад 60 млн грн, внаслідок чого ухилились від сплати податку на додану вартість у сумі понад 12 млн грн.
З огляду на це, слідчі у квітні 2019 року відкрили кримінальне провадження №62019080000000179 та клопотали у суді про арешт врожаю, засіяний на земельних ділянках ДП “Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України№8”, тому що є можливість втрати врожаю.
Однак, суд клопотання не задовольнив, бо у клопотанні не зазначена точна кількість та індивідуальні характеристики врожаю: його вага, конкретні дані, на якій із земельних ділянок і яка із сільськогосподарських культур знаходиться, місцерозташування земельних ділянок, конфігурація та їх площа.
ДП “Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№8)” до червня 2018 року керував Володимир Адасько. Зараз він заступник директора з сільгоспвиробництва ТОВ “СПК” Фрунзе”.
Нині цим держпідприємством керує Олександр Фурса. Він також заступник начальника державної установи “Веселівський виправний центр (№8)”.
Керівником ТОВ “Олімпіас Груп” (однієї з перелічених в ухвалі фірм) є Олександр Мотрій, він у 2019 році балотувався у народні депутати самовисуванцем.
Варто додати, слідчі також з 2016 року розслідують укладання посадовцями ДП “Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 8)” угод сумісної обробки землі з “фіктивними” підприємствами, під приводом яких на підконтрольних земельних ділянках легалізується врожай. Останній рух у судовому реєстрі щодо цього провадження відбувся у 2017 році.
Окрім цього, працівників ДП “Сільськогосподарське підприємство Дружелюбівського виправного центру” (Вільнянський район) підозрюють у проведені незаконних операцій через підконтрольні ТОВ “Фаворіт Гранд”, ТОВ “МСК Авалон”, ТОВ “Преміум Юкрейн”, ТОВ “Інверс ВС”, чим вони незаконно сформували податковий кредит з ПДВ та вивели 20 млн грн держпідприємства. Останній рух у судовому реєстрі щодо цього провадження відбувся у 2017 році.
Tеги | Веселе