Підрядник “Метінвесту” за 22 мільйони прокладе водогін до Атманаю

20 Вересня 2019

Кирилівська селищна рада має намір укласти угоду на будівництво водогону питної води з ТОВ “Хозхімсервіс” вартістю 21,8 млн грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.

Йдеться про від ділянку від с. Давидівка до с. Атманай Якимівсього району. Мають улаштувати колодязі зі збірного залізобетону, прокласти залізні та поліетиленові труби, установити плити днищ та перекриття, розширити свердловини, відновити асфальтобетонне покриття тощо.

Конкурентам для переможця на тендері виступили ТОВ “Девелопмент енд констракшн” з дорожчою на 1 млн грн та ТОВ “ТБК-полімер”, яке запропонувало дешевшу на 1,2 млн грн пропозицію. Однак ТОВ “ТБК-полімер” відхилили, оскільки замість трудових договорів з працівниками фірма надала цивільно-правові договори. У довідці про матеріально-технічну базу фірма вказала КАМАЗ, на який жодних документів не надала. Також фірма надала договір оренди земельної ділянки у ФОП Присмотров Олександр Олексійович, однак відповідно до державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ця ділянка належить іншим особам. Також вказаний договір належним чином не зареєстрований.

ТОВ “Хозхімсервіс” належить донеччанам Аллі та Давіду Кізіменкам, керівник Марк Кізіменко.

Батько останніх двох Олег Кізіменко колись очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. За даними місцевих ЗМІ, після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 р. його звільнили.

У вересні 2018 року Олега Кізіменка арештували у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 року – засудили на п’ять років умовно за сепаратизм.

“Хозхімсервіс” окрім підрядів для держустанов виконує роботи і для заводів з групи “Метінвест” Ріната Ахметова (“Азовсталі”, Єнакіївського металургійного заводу та ін.). При цьому, отримувати підряди в Запорізькій області фірма почала у 2016 році від замовників зі структури Запорізької міської ради і саме після приходу до влади в Запоріжжі менеджменту ще одного підприємства “Метінвесту” – комбінату “Запоріжсталь”. Сума підрядів “Хозхімсервісу” в Запорізькій області (без вищевказаного підряду) сягає 123 млн грн. Всього по Україні з 2016 року – 2,6 млрд. гривень. При цьому, поліція розслідувала справу про отримання підрядів фірмою “Хозхімсервіс” без відповідних спеціалістів та техніки. Для прикладу, деяка техніка застосовується одразу на обох підрядах, хоча роботи за ними мають проводитися в один і той же час, а кількості заявлених працівників для всіх реалізації підрядів також не вистачить.

ТОВ “Девелопмент енд констракшн” належить Андрію Шершньову, керівник – Леонід Фіжделюк. Ця фірма виконувала роботи  для комбінату “Запоріжсталь” з групи Ріната Ахметова, і зареєстроване за адресою іншого підрядника “Запоріжсталі” – фірми “Смарттек”. Також “Девелопмент енд констракшн” орендує деяку техніку у ТОВ “Індстріальний союз промисловості Донбасу” і ТОВ “Будівельна компанія” “Євробудгруп” – ще двох підрядників “Запоріжсталі”.

ТОВ “ТБК-полімер” належить Людмилі Лубинець, керівник – Олексій Присмотров. Такі ж керівні ролі вони займають і у  ТОВ (знаходиться за однією адресою з “ТБК-полімер”). Олексій Присмотров  – це колишній депутат Токмацької районної ради (Партія регіонів). “Південь-буд” підозрювали у завищенні цін та неправдивій інформації щодо працівників при виконанні підрядів, також фірма відома проведенням газопроводу в села, де його вже проводили.

Вказана у тендері земельна ділянка (через яку відхилили пропозицію “ТБК-полімер”) належить Людмилі та Леоніду Лубенцям. Вони придбали її наприкінці 2018 року у Токмацької міськради.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Якимівка

НАШІ ГРОШІ

04.10.2023
03.10.2023
02.10.2023
01.10.2023
29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023