13 Лютого 2020
Адмінколегія АМКУ в лютому прийняла до розгляду скарги двох іноземних компаній, яких Служба автомобільних доріг у Запорізькій області не допустила до тендеру щодо будівництва автомобільного моста через річку Дніпро в місті Запоріжжі очікуваною вартістю 12,34 млрд грн. Про це повідомляється у системі “Прозорро”, пишуть “Наші гроші”.
Восени Запорізька САД оголосила торги щодо першої черги будівництва державної траси Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь в частині автомагістралі через Дніпро в Запоріжжі до кінця 2023 року. Будівництво моста розпочате ще в 2004 році. Як раніше писали “Наші гроші”, умови торгів неодноразово оскаржувало ТОВ “Еко-Буд-Трейд”.
На тендер прийшло шість фірм: “Еко-Буд-Трейд”, китайські “China Road and Bridge Corporation” (далі – “CRBC”) і “Sinohydro Corporation Limited” (“Sinohydro”), турецькі “Limak Insaat Sanayi Ve Ticaret A.S.” (“Limak”), “Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.” (“Onur”) і “Gocay Insaat Taahhut Ve Ticaret A.S.” (“Gocay”).
Замовник допустив до аукціону лише турецькі “Onur” і “Gocay”, а решту відхилив.
“Еко-Буд-Трейд” завантажив порожній файл замість банківської гарантії та не наклав ЕЦП на тендерну пропозицію. “CRBC”, “Sinohydro” і “Limak” були відхилені у тому числі через відсутність інформації про обсяги виконаних робіт за аналогічними договорами. Також “Limak” не принесла сам аналогічний договір, “Sinohydro” принесла, але без відгуку замовника, а “CRBC” – без нотаріально посвідченого перекладу на українську мову.
Відхилені “Sinohydro” і “Limak” поскаржились АМКУ, що пропозиції допущених “Onur” і “Gocay” теж містили недоліки, зокрема в частині підтвердження аналогічного досвіду.
Також фірма “Limak” повідомила у скарзі про ознаку можливої змови між “Onur” та “Gocay”. А саме про те, що обидва допущені учасники подали гарантії з банку АТ “КБ “Глобус”, оформлені 27 січня за підписом однією людиною з послідовним номерами.
Крім того, за даними джерел “Наших грошей”, в обох фірм листи з банку “Глобус” про грошове покриття помилково адресовані Полтавській САД замість Запорізької САД.
Довіреною особою “Gocay” вказана Ольга Красовська, яка була підписантом ТОВ “Сінк Плюс міжнародна інжинірингова і консалтингова компанія” екс-дорожника Ігоря Завійського. Остання фірма була субпідрядником “Onur” із проектування, коли той виконував аналогічний договір на ремонт траси М03 Київ – Харків – Довжанський.
Також Красовська була ліквідатором ТОВ “Ефем Інвестмент” Онура Четінджевіза, який співволодіє ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”, “дочкою” турецької “Onur”.
У довідках щодо захисту довкілля і транспортних схемах “Onur” і “Gocay” подібний текст. У тендерній документації не було зразків. Однак це доволі типові документи.
Розгляд обох скарг спершу призначили на 11 лютого, а потім перенесли на 17 лютого.