25 Липня 2017
Слідчі обласного СБУ займаються справою щодо незаконної передачі активів ВАТ “Завод Прилив” під приводом відновлення діяльності підприємства та вкладення інвестицій. Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду від 11 липня.
Згідно з матеріалами справи, НАК “Нафтогаз” як кредитор ще у 2000 році звернулося до суду з заявою щодо банкрутства ВАТ “Завод Прилив”. Через 8 років це підприємство, Фонд Держмайна України, Державний департамент з питань банкрутств та ТОВ “Азовський завод нестандартного устаткування” у якості інвестора погодили план санації заводу. Відповідно до нього, для відновлення платоспроможності державного “Завод Прилив”, сторони передбачили створення ТОВ “Бердянський завод “Прилив”.
Надалі ж ВАТ “Завод Прилив” та “Азовський завод нестандартного устаткування” уклали інвестиційний договір за яким держпідприємство мало внести у статутний капітал вказаного новоствореного товариства 11,85 млн грн у вигляді свого рухомого та нерухомого майна, а приватний партнер – вкласти гроші, зокрема, у якості гарантійного внеску 3,6 млн грн.
Однак досудове слідство з’ясувало, що керівник санацією порушив ці вимоги (йдеться про несплату гарантійного інвестиційного внеску) і впродовж 2009-2010 рр. передав майно заводу до ТОВ “Бердянський завод “Прилив” (61% належать ВАТ “Завод Прилив” і 39% “Азовському заводу нестандартного устаткування). Після цього, майно передали до статутного капіталу ТОВ “Бердянськкапстрой” та ТОВ “Бердянськмортранс” і реалізовані до ТОВ “Південна зернова інвестиційна компанія” та ТОВ “Югмашсервіс”.
Окрім цього, слідчі вказували, що зараз у суді розглядається справа щодо банкрутства вказаного інвестора “Азовський завод нестандартного устаткування”.
З огляду на це, вони клопотали у суді про надання тимчасового доступу до цієї справи, що і задовольнили.
Варто додати, що описане кримінальне провадження №12016080000000066 від березня 2016 року відкрило СБУ, оскільки йдеться не тільки про зловживання службовим становищем, а й про диверсію.
Керівником санацією заводу “Прилив” на вказаний у справі час був Тягунов Юрій Володимирович. У 2010 році Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку наклала на нього штраф за несвоєчасне розкриття регулярної інформації Завод “Прилив” на фондовому ринку.
Інвестор у спільне з державним заводом підприємство ТОВ “Азовський завод нестандартного устаткування” належить маріупольцю Геннадію Сєроухову та дніпрянину Ярославу Александрову, керує нею Яків Мінкін. Останній балотувався до Маріупольскої міськради у 2015 році від “Самопомочі”. Александров очолює КП “Екосервіс” Кам’янської міськради Дніпропетровської області.
У 2016 року акції ВАТ “Завод “Прилив” продали дніпровському ТОВ “Контакт-К” Сергія Потійка і наприкінці року переформили весь пакет акцій на невказану фізичну особу. За два тижні після цього Служба безпеки України повідомила про викриття оборудки з незаконного відчуження майна саме заводу “Прилив”, який виробляв спеціалізовану техніку для потреб Військово-морських сил. Зокрема, вказувалося, що майно перепродавалося декілька разів і бізнесменам тісно пов’язаним з РФ.
Фірми, на які переоформляли майно “Приливу”:
ТОВ “Південна зернова інвестиційна компанія” нині належить бердянцю Олегу Оникієнку та маріупольцю Валерію Соколову. У 2009 році цю фірму заснували мешканці Бердянська Володимир Щербина і Валерій Тихонов.
Маріупольське ТОВ “Югмашсервіс” належить Олегу Кальницькому та Леоніду Шварцу. Фірма займається орендою та наданням інформаційних послуг. Шварц у 2015 році балотувався до маріупольської міськради від партії “Наш край”.
ТОВ “Бердянськмортранс” та ТОВ “Бердянськкапстрой” записані на бердянця Романа Пліска. Останнє має спільну адресу з вищевказаним інвестором, ТОВ “Бердянський завод “Прилив” та, до зміни реєстрації, з “Південною зерновою інвестиційною компанією”. Співзасновником обох цих фірм у 2010 році виступило ТОВ “Бердянський завод “Прилив”.
Tеги | Бердянськ