28 Травня 2019
Господарський суд Запорізької області рішенням від 16 квітня відмовив ВП “Запорізька атомна електрична станція” у стягненні 2,9 млн грн штрафу з ТОВ “НВФ Пром-Пак” та заміни ним протигазів.
Згідно з матеріалами справи, відокремлений підрозділ “Запорізька АЕС” наприкінці 2017 року замовив ТОВ “НВФ Пром-Пак” 3,7 тис. грн протигазів МТ-213/2У загальною вартістю 14,5 млн грн зі строком поставки протягом листопада-грудня 2017 року.
При цьому, постачальник гарантував якість продукції протягом 10 років та зобов’язувався усувати недоліки, зокрема, сплатити й штраф у розмірі 20% від вартості забракованого товару.
У день укладення основного договору, сторони також уклали додаткову угоду, якою змінили протигази для поставки на ГП-9 із панорамною маскою СМ-6 до березня 2018 року. Водночас, виробником зазначалося ТОВ “НВП Захист України”. При цьому, після аукціону фірма зверталася до АЕС з пропозицією зміни протигазів на цю ж модель, але чеського виробництва.
Надалі ТОВ “НВФ Пром-Пак” протигази поставила, однак через п’ять місяців після цього АЕС направило фірмі претензію про заміну неякісних протигазів і сплату 2,9 млн грн штрафу. Вказувалося, що на протигазі не там розташована фільтрувальна маска (по центру, а не по боках). Також на протигазі відсутні бірки для ідентифікації, на масках відсутня інформація про клас та знак якості виробника, відсутні окремі сертифікати якості на маску та фільтр. До того ж офіційним представником виробника панорамних масок СМ-6 чеської компанії “Gumarny Zubri a.s.” в Україні є ПП “НВПП “Спаринг Віст Центр”.
Фірма у своїй відповіді погодилася лише усунути недоліки маркування. Однак АЕС це не влаштувало і представники підприємства звернулися до суду для зобов’язання ТОВ “НВФ Пром-Пак” замінити протигази та сплатити штраф.
Втім суд позов не задовольнив. Вказувалося, що у додатковій угоді сторони погодили, що виробником буде ТОВ “НВП Захист України”, а представники АЕС вимагають у суді замінити маски на ті, де виробником є “Gumarny Zubri a.s.” (Чеська Республіка). Також представники фірми надали суду копію декларації про відповідність протигазів технічним вимогам, протокол випробувань і атестат акредитації. Відповідно ж до результатів державної санітарноепідеміологічної експертизи, протигази відповідають вимогам законодавства і можуть використовуватися АЕС. Щодо зауважень “атомників” про зовнішню невідповідність маски, то маски класу 2 і 3 повинні мати один з`єднувач. Фільтри, як з лівої, так і з правої сторони маски (два з`єднувачі) мають виключно маски, які підлягають застосуванню під час легкого режиму роботи (клас 1). Вказані представниками АЕС недоліки маркування, комплектності та пакування товару не є порушеннями вимог якості продукції. “Атомники” проводили перевірку візуально та через аналіз супровідних документів. Втім, випробувань у лабораторії не було, а саме цього вимагає ДСТУ. У спільному акті про якість і комплектність продукції, сторони зафіксували, що маркування, пакувальні ярлики із найменуванням продукції, виробника, ДСТУ, дати виготовлення є на коробках.
Варто додати, на тендер щодо поставки протигазів подавалося також ТОВ “НВП Захист України”, протигази виробництва якого потім зобов’язалося поставити “НВФ Пром-Пак” за додатковою угодою. Однак “НВП Захист України” до аукціону не допустили. Єдиним конкурентом для “НВФ Пром-Пак” після цього стало ТОВ “Запоріжметалресурс”, втім останнє запропонувало протигази на 30 тис. грн дорожчі.
ТОВ “НВФ Пром-Пак” належить Василю Кривому. На одній з закупівель фірма вказала такий же номер, що використовувало ТОВ “Запорізький ДБК”, підконтрольне нардепу Петрові Сабашуку. Фірми неодноразово конкурували на тендерах.
Зі згаданим ТОВ “Запоріжметалресурс” ТОВ “НВФ Пром-пак” конкурувало на тендерах щонайменше 17 разів. До того ж “Запоріжметалресурс” вказувало спільний номер з “НВФ Пром-Пак” та “Запорізький ДБК”.
Слід зазначити, що по вказаній справі також розслідується відповідне кримінальне провадження № 42018000000001689 щодо поставки неякісних протигазів.
Tеги | Енергодар