Після незадоволених претензій комунальників у суді, підрядник стягує 800 тисяч за проведені в аеропорту роботи

07 Квітня 2020

Господарський суд Запорізької області рішенням від 3 березня стягнув з КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” 824 тис. грн на користь ТОВ “Альтіс-Констракшн” за неоплачені роботи.

Згідно з  матеріалами справи, КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” наприкінці 2016 року замовив ТОВ “Альтіс-Констракшн” капітальний ремонт злітно-посадкової смуги вартістю 3,45 млн грн зі строком виконання робіт до квітня 2017 року.

Надалі фірма оформила акти виконаних робіт на 824 тис. грн та надіслала їх комунальникам. Разом з актами фірма надала позитивні висновки судової експертизи та висновок Національного авіаційного університету в м. Київ (щодо використання при виконанні робіт 10 алмазних дисків та допустимості використання суміші Five Star Structual Concrete для ремонту бетонних поверхонь).

Однак комунальники вказані акти не підписали (як і не надали мотивованої відповіді), тому ТОВ “Альтіс-Констракшн” звернулося до суду з позовом про стягнення 824 тис. грн.

Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що з моменту отримання вказаного листа, комунальники заперечень чи мотивованої відмови в строк не надали. З матеріалів справи не вбачається, що комунальники надавали зауваження щодо якості матеріалів чи розпорядження щодо усунення недоліків. Змін до проектно-кошторисної документації вони також не вносили. Також не заявляли про необхідність експертизи з приводу недоліків у роботах. Наявні ж у справі докази не спростовують висновків щодо доведення позивачем самого факту виконання робіт та в обсягах і за ціною, які вказані в актах. Окрім цього, експерт підтвердив використання алмазних дисків при виконанні робіт.

Варто додати, КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” також подавало позов про стягнення грошей з ТОВ “Альтіс-Констракшн”, зокрема через невикористання фірмою при виконанні робіт алмазних дисків. Однак невдало (інформації про подання апеляції знайти не вдалося). Вказувалося, що відповідно до видаткової накладної, ТОВ “Альтіс-Констракшн” вказані диски придбало та передало у власність комунальників. Таким чином вказаною накладною підтверджується освоєння грошей з боку ТОВ “Альтіс-Констракшн”, а відтак у фірми не можуть виникнути грошові зобов’язання перед КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” . Водночас, у разі доведення комунальниками невикористання фірмою таких дисків, у неї може з’явитися обов’язок повернення їх у натурі. Але це не входить до предмету доказування у цій справі.

ТОВ “Альтіс-констракшн” входить до групи компаній Олександра Глімбовського – тестя колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Нагадаємо, в квітні 2017 року ТОВ “Авакс ЮА”, також зі сфери впливу Глімбовського, отримало підряд в 35 млн грн на ремонт злітно-посадкової смуги аеропорту вже після початку робіт.

ТОВ “Альтіс-констракшн” є основним підрядником з будівництва нового терміналу у запорізькому аеропорті вартістю більше 1 млрд грн. Також фірмі у 2018 році замовляли ремонт злітно-посадкової смуги за 19,8 млн грн.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023