12 листопадаа 2019
Господарський суд Запорізької області рішенням від 5 листопада розірвав договір з ТОВ “Запорожградтранс-1” щодо перевезень, оскільки фірма під час конкурсу надала неправдиву інформацію про персонал.
Згідно з матеріалами справи, Запорізька облдержадміністрація у 2018 році за результатами конкурсу уклала договір з ТОВ “Запорожградтранс-1” про організацію перевезень пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування строком на 5 років.
Однак ТОВ “Запорізька перевізна компанія” через апеляційний адміністративний суд скасувало результати конкурсу, оскільки “Запорожградтранс-1” вказало неправдиву інформацію щодо кількості працівників, а надані фірмою транспорті засоби не відповідають умовам конкурсу.
Надалі представники облдержадміністрації надіслали фірмі листа із пропозицією про розірвання договору і запропонували укласти відповідну додаткову угоду. Однак вказаний лист згодом облдержадміністрації повернули через закінчення терміну його зберігання.
З огляду на це, представники Запорізької ОДА звернулися до суду із позовом щодо розірвання договору.
Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що сторони передбачили у договорі можливість розірвання договору після підтвердження інформації про подання перевізником недостовірних відомостей і скасування результатів конкурсу в судовому поряду. Як вказувалося вище, результати конкурсу скасували через суд, і саме через подання перевізником недостовірних даних. Також представники Запорізької ОДА дотрималися приписів господарського кодексу і надіслали фірмі листа із пропозицією щодо розірвання договору. Посилання “Запорожградтранс-1” про неостаточність і перегляд вказаного рішення у касаційній інстанції відкидаються, оскільки постанова апеляційного суду вступає в дію одразу після її ухвалення. Сам касаційний розгляд дії рішення попереднього суду не зупиняє. Крім того, “Запорожградтранс-1” зверталося до касації з клопотанням про зупинення виконання рішення апеляційної інстанції, однак безуспішно. Окремо господарський суд вказував, що у випадку скасування касацією рішення апеляційного суду, “Запорожградтранс-1” може звернутися з позовом про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
Слід додати, господарський суд вказував про отримання “Запорожградтранс-1” судової кореспонденції за тою ж адресою, куди й Запорізька ОДА надсилала листа щодо розірвання договору.
До вирішення вказаного позову, “Запорожградтранс-1” намагалося скасувати рішення Запорізької ОДА про розірвання договору листом. Однак безуспішно.
Стосовно порушень “Запорожградтранс-1”, то у постанові суду вказувалося, що фірма не мала автобусів відповідної якості, тому мала надати інвестиційні проекти-зобов’язання щодо оновлення парку автотранспорту. Однак цього не зробила. Крім того, укладення договору з перевізником, який став переможцем конкурсу за відсутності в нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу, можливе тільки на один рік. Також фірма надала договір оренди для функціонування автобази з терміном дії до 2009 року. Договором від 2017 року лише вказується про оренду виробничого приміщення та площі з оглядовою ямою. Інформація щодо медичних робітників (які перевіряють здоров’я водіїв) та технічних (справність транспорту), які б повністю відпрацювали місячну норму робочого часу та мали нарахування заробітної плати в межах мінімальної за останній рік – відсутні.
ТОВ “Запорожградтранс-1” належить Петру Горобцю, Олегу Кучеру та Ігору Танцюрі. Усі троє разом з Сергієм Кондратюком є співвласниками фірми “Запорожградтранс”. Ці дві фірми обслуговують п’ять маршрутів у Запоріжжі.
“Запорожградтранс” зайшло на ринок перевезень у 2012 року і фірму відносили до сфери впливу тодішнього “смотрящего” Євгена Анісімова. Минулого року в суді вже підтвердилося, що Кондратюк був підставною особою від структур Анісімова для контролю над ринком перевезень.
Tеги | Запоріжжя