04 листопадаа 2020
Райадміністрація Запорізької міськради у Шевченківському районі через недоліки у документах відхилила усіх учасників на тендері з реконструкції парку ім. Т.Г. Шевченко. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро”.
Так, на об’єкті до кінця 2021 року мали збудувати роллердром (скейт-парк), улаштувати МАФ та дитячий майданчик, провести зовнішні мережі електроосвітлення, виконати роботи з озеленення (посів газону, висадження дерев та кущів), облаштувати автоматичний полив, обрізати та видалити дерева.
Єдиним конкурентом ТОВ “Вейсбуд” (пропозиція 14,00 млн грн) на тендері було ТОВ “Співдружність авіа буд” з пропозицією 13,99 млн грн – і початково виграти тендер мала саме ця фірма, однак в її пропозиції була низка недоліків. Менше з тим, тендерний комітет дав фірмі можливість виправити ці недоліки, але “Співдружність авіа буд” все одно допустило помилки.
Тож тендерний комітет відхилив “Співдружність авіа буд” та перейшов до оцінки наступного учасника – ТОВ “Вейсбуд”. Втім пропозицію і цієї фірми райадміністрація згодом відхилила – через відсутність у документах інформації про систему оподаткування.
Представники “Вейсбуд” з цим рішенням не погодилися і оскаржили його в АМКУ. Антимонопольники вказали, що фірма є платником податку на прибуток на загальних підставах і в неї не може бути підтверджувальних документів (лише інформація у відкритому реєстрі), оскільки такі документи існують лише у інших системах оподаткування (наприклад, при сплаті податку на додану вартість чи єдиного податку). У складі пропозиції ТОВ “Вейсбуд” також містилося роз’яснення про це, тобто учасник надав інформацію про систему свого оподаткування.
Надалі тендерний комітет своє рішення про відхилення ТОВ “Вейсбуд” скасував і виклав повідомлення про намір укласти договір з ним.
Втім, з цим не погодилося ТОВ “Співдружність авіа буд” і звернулося до тендерного комітету з інформацією про наявність 14 недоліків у документах ТОВ “Вейсбуд”. Однак тендерний комітет усі претензії ТОВ “Співдружність авіа буд” спростував і вказав, що вся необхідна інформація у пропозиції ТОВ “Вейсбуд” наявна.
Надалі “Співдружність авіа буд” подало скаргу до АМКУ – з вимогою скасувати наміри укласти договір з ТОВ “Вейсбуд”. З усіх наведених “Співдружність авіа буд” недоліків у документації свого конкурента, антимонопольники погодилися лише з двома – ТОВ “Вейсбуд” наклало на свою пропозицію електронну печатку, а не підпис; також не надало довідку в довільній формі щодо фактичної адреси розташування будівельної техніки в Запоріжжі (хоча тендерний комітет вказував про надання фірмою інформаційного листа про оренду 15 місць для паркування – від НГ.З). З огляду на це, АМКУ зобов’язало райадміністрацію скасувати своє рішення про обрання переможцем ТОВ “Вейсбуд”, що райадміністрація своїм рішенням від 3 листопада і зробило.
Варто додати, під час аукціону обидва учасники значно зменшили свої ціни – “Співдружність авіа буд” – на 2,2 млн грн, а ТОВ “Вейсбуд” – на 1,47 млн грн.
Кропивницьке ТОВ “Вейсбуд” належить дніпрянину Станіславу Соколянському. Останній наприкінці 2019 року шукав роботу керівника проектів, головного інженера чи виконавчого директора. Це перша участь ТОВ “Вейсбуд” у системі закупівель “Прозоро”, яке зареєстроване у 2018 році.
ТОВ “Співдружність авіа буд” належить Андрієві Харченку та Володимирові Храпачу. Фірма входить до орбіти “Мотор Січ”, оскільки вказувалася у декларації президента ПАТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва і раніше співвласником фірми володіла його дружина. Окрім цього, ТОВ “Співдружність авіа буд” досвідом роботи вказувало підряди для АТ “Мотор Січ”, яке фізично знаходиться у Шевченківському районі Запоріжжя.
Tеги | Запоріжжя